Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння Престольного свята в м. Зміїв

«Духовний смисл ікони «Неопалима купина» не просто глибокий. Він – глибинний. Що таке Божа благодать? Це вогонь! І саме цей божественний незримий вогонь увійшов у Дівоче лоно і, не пошкодивши його, явив нам у тілі Сина Божого», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 вересня 2021 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, в день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима купина», на запрошення настоятеля ієрея Івана Полежаки, очолив святкове богослужіння престольного свята парафії м. Зміїва. Спільно з правлячим архієреєм служили священики єпархії.

На подвір’ї храму, де й відбулася Божественна літургія, парафіяни зустріли Архієпископа Афанасія запашним короваєм та квітами.

«Закликаючи на вас благодать Божу, молюся, щоб ваші серця палахкотіли незримим вогнем любові до Бога і до України, й щоб він ніколи не згасав, але не опалював душі, а оживотворяв, додаючи сили в подоланні нелегкого шляху спасіння в життя вічне», – сказав архієрей, звертаючись до вірян зі словом вітання.

Під час літургії сповідники мали можливість причаститися святих Христових Таїн – Тіла і Крові, які є містичним єднанням зі Спасителем.

Після відпусту Архієпископ Афанасій звернувся до присутніх із повчальним словом.

«Ми знаємо, що Іоанн Предтеча, коли проповідував, готуючи прихід Спасителя у світ, то говорив про себе, що хрестить водою, а за ним іде Той, що буде хрестити Духом Святим і вогнем. Як це розуміти? А розуміти треба так, що Божество, божественна благодать – це вогонь. Але одних він зціляє, очищає і просвітлює, а інших – спалює. В духовному, звичайно, розумінні. В чому відмінність між цими двома діями? А ось у чому, – сказав Владика і пояснив: – У першому випадку мова йде про тих із нас, віруючих, хто намагається жити побожно. І хоч зараз ми маємо дуже тривожний симптом масового розцерковлення православного люду з тієї причини, що в серцях вгасає полум’я любові до Бога, все ж поняття побожності не стає абстрактним. Воно й на сьогодні виявляє себе як у внутрішньому, так і в зовнішньому житті віруючої людини не на словах, а на ділі. Що ж стосується внутрішнього виявлення набожності, то це коли віруюча людина не може жити без Богослужіння, відвідує всі недільні і святкові літургії, а в будні дні працює, але однак виконує ранкові і вечірні правила, читає Святе Письмо, Псалтир, акафісти. Набожна людина пильно слідкує за своїм духовним станом, сповідується у гріхах, причащається Тіла й Крові Христових, пролитих Сином Божим заради її спасіння».

Закінчивши проповідь, Архієпископ Афанасій нагородив жертводавця Ігоря Чепелюка благословенною архієрейською грамотою за його суттєву допомогу в облаштуванні пристосованого приміщення на храм.

Потім парафіяни на чолі з правлячим архієреєм обійшли храм хресною ходою з читанням Євангелії та окропленням храму й вірних свяченою водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here