Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння 12-ї Неділі після П’ятидесятниці

«Як сміємо запитувати: де небо, дивлячись у баговиння; як сміємо запитувати: де Ангели, живучи неправедно в злобі й гріхах; як сміємо запитувати: де Син Людський, самі погрузнувши в пекло земних турбот, які заслали нам увесь вид світу Божого», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

12 вересня 2021 року, 12-ої Неділі після П’ятидесятниці, Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Не віримо, сумніваємося, церкву обминаємо, а про Господа згадуємо лише тоді, коли тяжкий недуг чи день останнього подиху вкладе на смертне ложе. Тоді й до Бога звертаємося, бо вже явно душа бачить і тіло відчуває потойбічний світ, від якого за життя відмахувався. Тоді, останньої хвилини, і небеса відкриваються, і Ангели з’являються, та вже пізно щось змінити, та вже пізно гукати до Бога, бо не захотів скористатися шансом за життя, – наголосив Архієпископ Афанасій у повчальному слові. – Чому ж згадуємо про Христа, помираючи? Адже якби тримали Його образ у душі за життя, то й небо б бачили розкритим, і все життя було б освітлене зовсім по іншому, і не було б страху перед потойбічністю. Адже бачити небо розкритим можуть лише чисті серцем, бо сказано: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать».

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій благословив та помазав вірян освяченим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here