Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння в день відсічення голови Іоанна Хрестителя, Предтечі Господнього

«Серед пророків, які жертовно послужили Богу всією силою свого серця і стійкістю духу, є той, кого Христос назвав найвеличнішим серед народжених на землі. І це Іоанн Хреститель, Предтеча Господній», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

11 вересня 2021 року, в день відсічення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Не було більш трагічнішої і величнішої долі, ніж доля пророка Іоанна, адже вона полягала в тому, аби проторувати шлях Сину Божому і відійти, щоб в очах людей і в їхній пам’яті лишився навіки Один Єдиний – Господь. У Євангелії апостола Марка говориться, що він голос, що волає в пустелі. Він жив, як проповідував, і проповідував, як жив, тому й став голосом Божим, тільки голосом. Голосом Господнім, який, наче грім із неба, лунав у пустелі людських душ, тій пустелі, яка потребувала зрошення покаянням, аби у ній виросли плоди спасіння в життя вічне, – сказав у повчальному слові Архієпископ Афанасій. – Він залишився вірним своєму покликанню і відданим Господу до останнього подиху. Ось чому, коли ми думаємо про подвиг, ми згадуємо Іоанна, а з ним і захисників української землі, для яких прикладом став Предтеча Господній. Ми також молимося за всіх, хто поліг на полі бою, хто помер, закатований у Донецьких катівнях, хто помер, увесь зранений кулями і осколками від мін у лісопосадках і в полі у самотності, в госпіталях, хто увійшов у землю, щоб інші продовжували жити на  землі. А все тому, що вони любили і за їхню жертовну любов їх Своєю любов’ю обійняв Господь. Молімося за них, як молиться перед престолом Божим святий Іоанн, який сам пройшов крізь трагедію жертви вмирання, щоб лишитися в пам’яті вдячного народу на віки».

Після богослужіння Архієпископ Афанасій, спільно із духовенством та вірянами, помолився до Предтечі Господнього Іоанна перед його іконою, щоб він беріг усіх нас від гріхів і беззаконня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here