Архієпископ Афанасій очолив храмове свято в Циркунах

«Апостол написав: «Моліться за нас, бо ми впевнені, що маємо добру совість, тому що в усьому бажаємо поводитися чесно» (Дії 13:18). Ці дивовижні слова із послання апостола Павла до євреїв, , які ми сьогодні чули, поєднують дві найважливіші категорії людської сутності – совість і честь. Совість виступає як причина, а честь – як наслідок», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

22 травня 2019 року, в день Переполовення П’ятидесятниці та свята перенесення мощів свт. Миколая із Мир Лікійських у Бар, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав із архіпастирським візитом парафію святителя Миколая чудотворця в смт. Циркуни Харківського благочиння та очолив святкове богослужіння. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, благочинний Харківської області, протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, митрофорний протоієрей Олег Козуб,

настоятель парафії, та клірики Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ і запрошені священики інших єпархій.

Участь у святковій літургії взяв запрошений на храмове свято преосвященний Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ. У єднанні і злагоді два архієреї звершили святу Божественну літургію.

«Вчитуючись, вдумуючись у ці слова учителя християнської віри, ми розуміємо, що він наставляє нас двом простим, але таким складним для людської свідомості речам, – там, де чесність, там і чиста совість. 

Апостол Павло нагадує нам про те, що не може бути честі й гідності без чистої совісті. Особливо актуально ці його слова звучать за 

нинішнього часу, – зазначив архіпастир у своєму повчальному слові.Бог наділив людину різними дарами і основним із цих дарів є совість. Але не всі визнають її за дар Божий, а тому сприймають як покарання і 

 

намагаються її притлумлювати, аби не заважала жити як хочеться. Адже совість – це велич Духу, вона як той світильник, що на вершині гори світить у темряві і її всі бачать. Вона проявляється спочатку докором сумління, що його людина відчуває, негідним вчинком порушивши гармонію всередині себе, і який переростає в біль. Тому й сказав Христос, щоб ми робили людям те, чого бажаємо собі».

Після відпусту відбулася хресна хода навколо храму.

Потім, за працю на розбудову Свято-Миколаївської парафії, владика Афанасій вручив Благословенні грамоти Олександру Калуцькому та Сергію Сергієнку.

Фото: Леонід Логвіненко

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here