Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння 4-ої Неділі після Пасхи

«Розслаблений, за благословенням Господа, одразу підвівся і став ходити. Такою великою була його віра в зцілення, так глибоко вона увійшла в його серце, що, поєднавшись із Божою благодаттю, вона сотворила чудо», – АФАНАСІЙ,

7 травня 2023 року, четвертої Неділі після Пасхи, Архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, очолив святу Божественну літургію у храмі парафії Різдва Іоанна Хрестителя с. Височинівка на Харківщині. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Юрій Потикун, благочинний Чугуївського району, головний капелан 113-ої Харківської бригади ТО, протоієрей Станіслав Шинкаренко та ієрей Олександр Тельнов.

«А чи багато в наш час таких хворих людей, котрі, попри всі труднощі, прагнуть прийти до храму, щоб разом із вірними, єдиним серцем і єдиними вустами, славити Творця, як славили Його недужі в час Його проповідування в Палестині, – запитав Архієпископ Афанасій, виголошуючи повчальне слово. – Різні хвороби змагають сучасну людину, особливо останнім часом, коли так багато додалося тяжко поранених у цій страшній війні, що точиться на нашій благословенній землі, до того здорових, переважно молодих чоловіків і жінок. А душевні й нервові страждання, глибокі депресії змагають чи не кожного із наших воїнів. Раптові паралічі і тяжкі травми, страшна хвороба рак, що своїми клешнями шматує тіло і рве душу. Часто відчуття безпорадності й відчаю змушує кричати подумки, а коли й уголос: «Боже, чому Ти мене покинув?!» (Мт., 28:46).

І знову, розвиваючи думку, Владика Афанасій запитав: «Чим тоді зарадити людині, в серці якої закублилася образа на Господа? Що або хто може врятувати недужого? – і відповів: – Молитва іншого, особливо молитва соборна – групи об’єднаних єдиною вірою і палким прагненням допомогти ближньому у його біді. У посланні ап. Якова говориться: «Молитва віри спасе недужого і підведе його Господь, і якщо він гріхи вчинив, то простяться йому… Моліться один за одного, щоб зцілитися, бо багато може посилена молитва праведного» (Як., 5:15-16).  

За Богослужінням молилися за українських воїнів та за перемогу над ворогом.

Після літургії Архієпископ Афанасій благословив на церковний шлюб воїна Антона та його дружину Оксану. Чин вінчання звершив військовий капелан, протоієрей Юрій Потикун.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here