Архієпископ Афанасій молитовно відзначив день тезоіменитства

15 травня 2023 року Церква вшановує пам’ять свт. Афанасія Олександрійського, прп. Афанасія Афонського і свт. Афанасія, Патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця, ім’я якого Владика прийняв під час чернечого постригу. Саме цього дня в кафедральному Свято-Михайлівському храмі м. Полтави Архієпископ Афанасій очолив святу Божественну літургію Іоанна Златоуста. Спільно з Його Високопреосвященством служили: секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), настоятель храму протоієрей Олександр Горай та запрошене духовенство Харківщини, Полтавщини та Черкащини.

За Богослужінням Владика і священники молились за Українських воїнів та за перемогу над рашистськими загарбниками.

Після запричасного стиха Архієпископ Афанасій розповів присутнім на Богослужінні історію нелегкого життя святителя Христового Афанасія, Патріарха Царгородського.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, предстоятеля ПЦУ, вручив церковні нагороди вірянам.

За великий вклад у благодійну та просвітницьку діяльність, багаторічну працю із розвитку української культури і її популяризації в різних країнах світу, організацію гуманітарної допомоги в США Збройних Сил України, збереження та становлення хати-музею першого Патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника, – орденом святої рівноапостольної княгині Ольги нагороджена полтавка Валентина Шемчук.

Медаллю «За жертовність і любов до України» нагороджені: Людмила Теймуразян, Катерина Гоштанар, Зоя Воронянська, Тетяна Довганюк, Галина Нестеренко, Наталя Шубець, Алла Почепська, Інна Пащенко, Дмитро Фісун.

Медаллю Архістратига Михаїла – Григорій Сорока.

Після Богослужіння від духовенства Владику Афанасія з днем тезоіменитства привітав протоієрей Олександр Горай, священство та віряни. Церковний хор і дитячий хор «Янголи з небес» привітали Владику духовними та патріотичними піснями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here