Архієпископ Афанасій очолив Богослужіння в день свята великомученика Юрія Переможця

6 травня 2023 року, Архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, очолив святе Богослужіння вшанування пам’яті великомученика Юрія Переможця у Свято-Покровському храмі в с. Лиман на Харківщині. Спільно із Його високопреосвященством служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Юрій Потикун, настоятель парафії, головний капелан 113 Харківської бригади ТО, священики: митрофорний протоієрей Леонід Даниленко, протоієрей Станіслав Шинкаренко, ієреї Андрій Бобов та Олександр Тельнов.

«Є таке визначення – людина починається з любові. Ви здивуєтеся, чому моє сьогоднішнє слово починається саме із визначення цього терміну, адже ми вшановуємо пам’ять великомученика Юрія Переможця. До чого тут любов? А до того, що подвиги в ім’я Ісуса Христа, як і подвиг Юрія, звершувалися протягом не одного століття саме в любові, яку ще древні греки назвали агапе – тобто Божа, жертовна, вольова любов, – зазначив у проповіді Архієпископ Афанасій. – Християнство і утверджувалося по всьому світу саме особливою любов’ю людини до Бога і зворотно Божої любові до людини, а відтак, на основі цього, любові жертовної. І зараз в Україні увесь народ в єдиному пориві захищає рідну землю від ворога саме в любові до Батьківщини й один до одного, як цілісний організм. Ось так і воїн Юрій, надивившись на мужність християн, яких катували, мучили, вбивали, аби вони відмовилися від віри Христової й любові до свого Господа, став на їхній захист. За це його самого піддали лютим катування і відтяли голову. Він виконав заповіт Ісуса Христа: «Немає більшої любові за ту, як відати душу свою (тобто життя), за друзів своїх».

Під час літургії молилися командири та воїни 113-ї бригади ТО, представники Чугуївської військової державної адміністрації, віряни ПЦУ та мешканці місцевої територіальної громади.

За Богослужінням молилися за українських воїнів та за перемогу над ворогом.

Із благословення Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, Архієпископ Афанасій вручив 113 бригаді ТО церковну нагороду – орден святителя Миколая Чудотворця – за вагомий бойовий внесок у героїчній обороні Харкова й області від російських загарбників. Нагороду прийняв командир бригади полковник Євген Задорожний. Владика Афанасій вручив також і церковну хоругву – державний прапор із зображенням покровителя бригади святого вмч. Юрія Переможця та побажав, щоб святий духовно надихав наших воїнів на перемогу над рашистами, зміцнюючи їхню мужність і силу волі.

Були нагороджені орденами вмч. Юрія Переможця парафіянин, а сьогодні солдат 113-ї бригади ТрО, Євген Дегтяр, а також благодійник Віктор Сологуб, який подарував приміщення і земельну ділянку, що розбудується у церковний комплекс із реабілітаційним центром для психологічного та духовного відновлення учасників бойових дій.

Командир бригади полковник Євген Задорожний подякував батькові загиблого воїна Миколі Воловику за виховання сина-героя Станіслава Воловика та волонтерам-сіткарям “Берегині Зміївщини” на чолі з Тетяною Лютик за велику допомогу військовим бригади з маскування від ворожих атак, які зберегли життя багатьом воїнам, і вручив їм подяку від командування 113-ї бригади ТрО.

Відомий Харківський бард Микола Воловик, батько загиблого воїна, наприкінці заспівав власні пісні для воїнів та вірян, які молилися під час літургії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here