Архієпископ Афанасій молитовно привітав митрофорного протоієрея Володимира Офіленка з 40-літтям ієрейської хіротонії

«Сорок років Ви стоїте перед Престолом Божим, звершуючи безкровну Жертву, опікуючись православними християнами і ведучи їх до спасіння в життя вічне. На Ваших очах і за Вашої активної участі відбувалося відродження українського православ’я і утвердження автокефалії, а відтак і державної незалежності України. Моє серце наповнюється щирою вдячністю Богу, що ми в єпархії маємо такого духовного отця», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

9 травня 2019 року, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав з архіпастирським візитом Свято-Покровську парафію в м. Хоролі та очолив Божественну літургію. У молитовному приміщенні отець Володимир зустрів правлячого архієрея вітальним словом та підніс хрест для цілування. Владика Афанасій привітав отця Володимира та присутніх священиків і вірян із Воскресінням Христовим, яке днями святкував увесь православний люд, і побажав усім пасхальної радості в Господі Ісусі Христі.

Спільно з архієпископом Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Володимир Офіленко, настоятель Св.-Покровської парафії, протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, та ієрей Олег Авраменко.

Цього дня настоятель парафії, митрофорний протоієрей Володимир Офіленко відзначав 40-у річницю ієрейської хіротонії. Вітаючи отця-ювіляра, архієпископ Афанасій сказав: «Сорок років церковного служіння – це подвиг! Своє служіння Богу й людям Ви почали ще за радянських богоборчих часів, але вже тоді дуже швидко завоювали повагу й авторитет серед вірян. Вже тоді Вашими стараннями десятки й сотні українців приймали хрещення в Господа Ісуса Христа і, коли впав атеїстичний режим, Церква православна на Посуллі відроджувалася не на порожньому місці, а вже на закладеному Вами фундаменті. Вам було дуже важко, Ви перетерпіли переслідування, але вистояли і стали прикладом стійкості для багатьох і священиків, і вірян. Всі роки служіння Ви, дорогий отче, міцно тримали плуга і впевнено клали борозну на духовній ниві, цілковито віддаючись обраній справі. Всі ці роки Ви розділяли з тими, хто приходив до Вас, печалі й біди, раділи з ними їхніми радощами. З Божою допомогою, Вашими стараннями, за підтримки парафіян і небайдужих хорольчан, будується чудовий храм. Все довкола Вас єднається любов’ю – до Бога, до богослужіння, до вірян, об’єднуючи в духовну родину. Бажаю Вам, дорогий отче, з миром у душі й пасхальною радістю і надалі трудитися на духовній ниві з турботою за спасіння тих, ким опікуєтеся, кого приводите до віри й Церкви. Нехай Божа допомога сприяє Вам і в подальшому пастирському служінні під Покровом Пресвятої Богородиці на благо нашої Православної Церкви України і утвердження автокефалії».

Потім, за заслуги перед Православної Церквою України, владика Афанасій вручив отцю Володимиру церковну нагороду – Благословенну грамоту і митрополичий знак Блаженнішого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here