Архієпископ Афанасій (Шкурупій) освятив престол і новозбудований храм

21 листопада 2018 року, на свято Собору архістратига Михаїла та небесних сил безтілесних – храмового свята Свято-Михайлівської парафії м. Полтави (Івонченці), високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив архієрейське богослужіння в новозбудованому кафедральному храмі.

Перед Божественною літургією владика звершив чин освячення нового престолу та храму. З Його високопреосвященством служили секретар єпархіального управління ігумен Антоній (Бондарець), благочинний Полтавської області, настоятель храму протоієрей Олександр Горай, благочинний Пирятинського благочиння архімандрит Діонісій (Федоров) та духовенство єпархії. Освячення та літургію супроводжував співом архієрейський хор під управлінням диригента Олександри Горай.

«Сьогодні, у свято архістратига Божого Михаїла та святих небесних сил безтілесних, яким Отець наш небесний доручив опікування й захист грішного роду людського і всього всесвіту, ми повинні задуматися над тим, хто ми і який обов’язок маємо, живучи тут, на землі? І найперший наш обов’язок – це хвала Господу нашому Ісусу Христу, яку ми возносимо в час соборної молитви – Божественної літургії, що спільно звершуємо в храмах Божих, – сказав у своїй проповіді архієпископ Афанасій. –Віднині й у цьому, зведеному вашими руками, вашою працею, стараннями храмі, який є небом на землі, підноситиметься до підніжжя Божого престолу хваління Всевишньому за Його незбагненну милість до нас, грішних. Віддавайте Богу сьомий день тижня – неділю, хваліть Його у свята, адже ви хочете мати захист і підтримку від Нього. Тому ставайте частиною вселенської православної спільноти і разом із нею творіть соборну молитву – літургію, яка є творінням Бога. Він уклав у неї увесь досвід Своєї творчості, наповнивши силою і красою світобудови й ми, беручи в ній участь, особливо, коли занурюємося в її глибини, стаємо співучасниками її творення… Сутністю Церкви є спільнота людей, які звершують спільну молитву, тобто всі разом узяті в єдиному цілому творять ангельську богоподібність. Православне богослужіння вводить нас у Церкву, як у Тіло Христове й робить нас його частиною. Істинного Бога ми знаходимо якраз у спільноті віруючих, серед якої набуваємо досвід віри у пошуках Бога, чого неможливо отримати на самоті».

Після богослужіння архієпископ Афанасій нагородив церковними відзнаками жертводавців та всіх, хто долучився до будівництва храму. Віряни Харківщини подарували ікони для іконостасу, а парафіяни Свято-Покровської громади с. Покровське, Решетилівського району, напрестольний хрест та пасхальне облачення настоятелю храму протоієрею Олександру Гораю. Потім дитячий хор «Янголи з небес», під управлінням керівника хору матушки Олександри Горай, порадував присутніх у храмі невеликим концертом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here