6 фактів про книгу пророка Авдія

0
425
Місто Петра в сучасній Йорданії. Фото: nautisme.meteoconsult.fr
Місто Петра в сучасній Йорданії. Фото: nautisme.meteoconsult.fr
Місто Петра в сучасній Йорданії. Фото: nautisme.meteoconsult.fr
  • Книга пророка Авдія є найменшою у Старому Завіті. Вона налічує одну главу, котра складається з 21 вірша.
  • Точної дати появи книги немає. Історики датують її 800-500 роками до Різдва Христового.
  • У книзі йдеться про неминучість покарання спорідненого Ізраїлю народу Ідумеї (Едому), котрий при навалі чужинців став на бік ворога. Едом – інше ім’я Ісава, сина Ісаака та онука Авараама. Це брат Якова, котрий продав своє первородство. Люди Едома не пішли слідом за Яковом і його дітьми до Єгипту, а коли звідти виходив народ Божий – нащадки Ісава відмовилися пропустити його через свою землю.
  • Історично провіщення Авдія справдилося – Едом занепав, а його народ був асимільований євреями. Останнім відомим ідумеєм був Ірод Великий, котрий віддав наказ убити вифлеємських немовлят, шукаючи смерті маленького Ісуса.
  • Столицею Ідумейського царства була Петра. Неприступне місто високо в горах спорожніло, згідно пророцтва Авдія. Зараз легендарне місце – популярний туристичний об’єкт у Йорданії.
  • У коротенькій книзі пророка Авдія зустрічаються такі прекрасні рядки, як: «Гордість твого серця підняла тебе… Хоча б ти піднявся вгору, як орел, чи поставив своє гніздо поміж зірками, Я звідти тебе поверну, – говорить Господь» (Авд. 1, 3-4), «Хіба ви не накрали для себе досить? Якби ж до тебе прийшли збирачі винограду, чи не залишили би залишків?» (Авд. 1, 5), «Тому що близько Господній день на всі народи. Як ти вчинив, так і тобі буде! Твоя відплата повернеться на твою голову» (Авд. 1, 15).

ієрей Дмитро Шаповалов

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here