Зміїна тактика

Сьогодні вже є очевидним, що проти Предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія (Малетича) розгорнуто цілеспрямовану війну з використанням фейкової (неправдивої) інформації, до якої долучається і щось правдиве, але подане в негативному ракурсі з метою дискредитації останнього. На це вказують і попередні публікації на сайті Фонду митрополита Мефодія, з допомогою яких поширювали неправдиву та перекручену інформацію. Українське суспільство, постійно годоване різного роду неправдивою інформацією, перекрученням фактів, наклепами, розбурхуване політичними баталіями у Верховній Раді та на телеекранах, постійним падінням рівня життя переважної більшості народу, локальними війнами між Церквами, легко сприймають подібну брехню. А тому негативні наслідки таких вигадок можуть бути цілком реальними. І йдеться тут не просто про підрив чийогось авторитету, в даному випадку митрополита Макарія, бо його авторитет у Церкві важко похитнути, а навіть про життя багатьох спокушених подібними «правдами» священиків.
Життя тому, що людина, потрапивши до рук маніпуляторів її свідомістю, може навіть долю свою поламати, втративши все, що надбала своєю працею. Це зміїна тактика, придумана ще біблійним змієм, який застосував її, щоб обманом спокусити наших прабатьків. І це йому вдалося. Але ж поклало й початок трагізму в долі цілого людства. З тих пір цілеспрямована брехня широко використовується як спеціальний інструмент досягнення мети за будь-яку ціну.
З допомогою фейкових новин і Шевчук та К намагаються маніпулювати суспільною думкою в інтересах певних церковних і політичних кіл, не думаючи про можливі трагічні наслідки для цілої Церкви, для спільноти її віруючих. А, крім того, подібні речі наносять шкоди всьому українському православ’ю. До речі, чітко простежується й спланована та добре організована кампанія з дискредитації православної віри взагалі й українського православ’я зокрема на українських телеканалах. Їх достатньо активно використовує й Наталія Шевчук та ті люди, котрі оплачують цю кампанію. А коштує це не один десяток тисяч доларів!
Ось і в останні дні на сайті приватного Фонду митрополита Мефодія, яким керує Наталія Шевчук, знову під її авторством з’явилася стаття під заголовком «Предстоятель без освіти?» За цим разом, використовуючи додаток до диплома про закінчення Московської духовної семінарії, пані Наталія намагається скомпрометувати митрополита Макарія середніми оцінками його успішності в навчанні. Але чи суттєво це для сімдесятирічного архієрея, якого делегати V Помісного Собору УАПЦ обрали на посаду Предстоятеля Церкви майже одноголосно?
І чи суттєво це для архієрея, який, двадцять років тому отримавши у спадщину Львівську єпархію, що складалася з якогось десятка парафій, розбудував її до 370 діючих парафій, збудував більше ста храмів, домігся передачі історичного будинку в центрі Львова й грунтовно його відремонтував з дотриманням архітектурних вимог, облаштувавши в ньому Консисторію, духовну семінарію, гуртожиток для семінаристів із чудовими умовами проживання, а ще провів капітальний ремонт приміщення патріархії в Києві. За час трирічного управління митрополитом Макарієм Київською єпархією з 2015 року, єпархія кількісно зросла з 12 парафій до 35, служило 16 священиків, а нині 53 священнослужителів, в селі Лісовичі під Києвом будується монастирське поселення «Спаське».
Окрема сторінка – активна участь Блаженнішого Владики Макарія у Львівському Майдані, який він благословляв на його початку, в допомозі захисникам України. Він сім разів, починаючи з весни 2014 року, «вздовж і впоперек» об’їздив передові позиції АТО із сотнями тон продовольства і на мільйони гривень необхідних для наших оборонців речей гуманітарної допомоги.
Це лише невеличка доля всього, що блаженніший Макарій (Малетич), митрополит Київський і всієї України, зробив за час свого архієрейства з 1996 року та Предстоятельства з 2015 року. Висвячуються й поставляються на єпископські кафедри нові архієреї, будуються нові каплиці й церкви. У свої 73 роки владика Макарій активно служить і працює над розвитком та розбудовою Церкви. Саме це й викликає лють у наших супротивників. Цього не бачать хіба що сліпі або заангажовані люди та українські ЗМІ, для яких головне – показати УАПЦ та її Предстоятеля й архієреїв у негативному світлі. Але чи може темрява подолати світло, коли Христос, якому служить митрополит Макарій впродовж усього свого життя, сказав: «Я Світло для світу»?
Архієреї й священство, а також віруючі УАПЦ поважають і люблять свого Предстоятеля не за оцінки в табелі успішності тридцяти п’ятирічної давності, а за його простоту й людяність, за його вражаючу працездатність, яку він цілком посвятив рідній Церкві. До речі, трійка в Московській духовній семінарії радянських часів набагато вагоміша, ніж п’ятірка в Київській духовній семінарії і академії Київського Патріархату, задля якого так старається Наталія Шевчук, обливаючи брудом Предстоятеля УАПЦ. Але що б не писали «наталки», митрополит Макарій (Малетич) уже увійшов в історію України як видатний церковний діяч, ієрарх, котрий вніс великий вклад у боротьбу за автокефалію українського православ’я, як народний архієрей, будівничий Церкви.

Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, голова інформаційно-видавничої комісії УАПЦ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here