Я завжди з вами

«Сьогодні ми з вами відзначаємо велике двонадесяте свято – Успіння Пресвятої Богородиці. День, коли ми задумуємося над самою таїною смерті, а вона страшна й велична, через неї ми пізнаємо й основи нашого життя»,Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

28 серпня 2018 року, в день Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святу Божественну літургію в парафії Успіння Пресвятої Богородиці в с. Соколове, Зміївського району на Харківщині. Спільно з архієпископом Афанасієм служили Преосвященний Савва (Фризюк), єпископ Донецький і Слов’янський, та духовенство єпархії.

«Ми сумуємо, коли дивимося на смерть звичайної людини, але які незрівнянно сильніші почуття повинні нас охоплювати, коли ми згадуємо про смерть Матері Божої – джерела життя, чеснішої за херувимів, і незрівнянно славнішої за серафимів? Нашу душу переповнює піднесенням не лише таїна смерті, а й таїна всієї віри, – сказав у своєму повчальному слові архіпастир. – Задумаймося над тим, яким би жахливим і безпросвітнім було наше життя, аби ми бачили лише те, що дається нам звичайним тілесним зором, що можна взяти руками, покуштувати на смак, відчути на дотик, тобто ставитися до всього, що оточує, як до звичайної речі!» 

В той же час, маючи віру, осягаючи її таїни, сприймаючи душею неосяжні звичайним розумом істини одкровення, ми підсвідомо відчуваємо всю велич життя в Господі. «І коли хоч на якусь мить подих одкровень торкається нашої душі, тоді й охоплює відчуття піднесеності, і чим глибша віра, тим це захоплення трепетніше й відданіше. Адже повсякденне життя наше без цього почування притискає нас до землі, гнітить, одбирає справжню радість, бо таке радіння може бути лише в Господі, а воно появляється тільки з вірою в єднання з Господом після смерті тілесної. Тоді ця віра осяває душу, весь наш внутрішній світ і дає силу для життя», – зазначив у проповіді архієпископ Афанасій.

Під час літургії архієпископ Афанасій звершив ієрейську хіротонію диякона Вадима Кісіля.

Після Божественної літургії архієпископ Афанасій очолив хресну ходу навколо храму.

Працівників Соколівського будинку культури за вклад у розвиток української культури та співпрацю з парафією Успіння Пресвятої Богородиці, архієпископ Афанасій нагордив Благословенною  архієрейською грамотою.

Відбулася також і святкова трапеза всіх учасників храмового свята, приготовлена парафіянами Свято-Успенської парафії.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here