Різдвяне послання

Високопреосвященного АФАНАСІЯ, архієпископа Харківського і Полтавського, священству, чернецтву та всім вірним Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України

Різдвяне послання

Високопреосвященного АФАНАСІЯ,
архієпископа Харківського і Полтавського,
священству, чернецтву та всім вірним
Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України

Христос народився! Славімо Його!

Дорогі у Христі Ісусі брати й сестри! З волі Божої та Його безмежної ласки ми з Вами нині зі священним трепетом у душі й із завмиранням серця припадаємо до ніг народженого від Пресвятої Діви Марії нашого Спасителя Господа Ісуса Христа. Вже більше двох тисяч років Він духовно народжується й увіходить у наші серця, преображаючи їх і відроджуючи в життя вічне. Тож віра наша нехай навчає нас посеред житейських негараздів берегти в серцях своїх цю велику радість, про яку в Євангелії сказано, що ніхто її не відніме від нас (Ін., 12:22). Відтоді Син Божий з нами на землі! «Нині Христос народжується… Нині Безначальний починається… Сили небесні радіють і земля з людьми веселиться…» (Стихира свята).

Увесь світ, затамувавши подих, слухає величну пісню з неба, що нині відкрилося, спів ангельського славослів’я: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк., 2:14). Ця невимовна радість безплотних Сил небесних лунає в наших серцях, адже благодатне світло миру, що його приніс Господь своїм народженням, осяває й наші, затьмарені гріхами, душі.

У втіленому Синові Божому людству відкрилася вся глибина премудрості Божої, яка спасає те, що гине, і пропаще відновлює, оживотворяє змертвіле і дає народження ще ненародженому. Адже Ісус Христос є наш світ, Який «із двох одне збудував, зруйнувавши перегородку, що посередині стояла, і ворожнечу ліквідував… благовістивши мир вам, далеким і близьким» (Еф., 2:14-17), щоб ми стали «не чужими й не захожанами, а співгромадянами» тієї будівлі, «де наріжним каменем є Сам Ісус Христос» (Еф., 2:19-20).

Святкуючи нині Різдво Христове, ми свідчимо, що Він один і той самий в усі часи й віки, і так само знаємо, що з тієї ночі, коли засяяла зоря над Віфлеємом, «Світло в темряві світить і темрява не оповила його» (Ін., 1:5). Ми також свідчимо, що наш український православний народ несе це світло любові Божої у своїх душах і серцях, і тому темрява світу цього, що намагається поглинути нас у свою нелюбов, отримує нищівну поразку.

І все ж ще всілякі лиха відвідують нашу Вітчизну, наші оселі й родини. Нам дуже важко – вседозволеність, алкоголізм і наркоманія, корупція і злочинність та інші негаразди, що тяжко уразили суспільство, розтлівають душу народу. Кожен запитує – де вихід і де спасіння, наче забуває слова Спасителя, якими керувалися наші прадіди: «Не лякайся, тільки віруй!» (Мк., 5:36). Але віруй правдиво. Тому що подолати це зло, змінити суспільство ми зможемо лише з допомогою віри, надії і любові у вірі православній, співаючи хвалу Богові в храмах, адже без волі Божої не може встояти ніщо збудоване. Тож нехай Вітчизна наша наповниться духовними пахощами наших молитов і відродиться дух наш український на славу Богу й матері Україні!

Дорогі мої! Вітаю вас із Різдвом Господа й Бога нашого Ісуса Христа і Новим 2021 роком. Нехай же рік, що нині настав, пройде під знаком Христа в мирі й благополуччі, чистоті та правді, піднявши нас усіх хоч на сходинку вище на шляху спасіння в життя вічне.

«Христос народився – славте Його,

Христос із Небес – зустрічайте!»

Високопреосвященний АФАНАСІЙ,
архієпископ Харківський і Полтавський
Православної Церкви України
Різдво Христове
2020/2021 р.р.
мм. Харків-Полтава

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here