Архієпископ Афанасій провів єпархіальні збори в онлайн-режимі

30 грудня 2020 року, під головуванням архієпископа Афанасія, відбулися дистанційні єпархіальні збори священства Черкаської і Кіровоградської єпархії ПЦУ (УАПЦ) в режимі онлайн-конференції.

Архіпастир зробив звіт про діяльність правлячого архієрея та кліру єпархії, зазначивши, що в 2019 році завершено будівництво п’ятикупольного храму в м. Сміла (настоятель митр. протоієрей Михайло Шевчук) – 22 грудня храм освячений Блаженнішим Епіфанієм, митрополитом Київським і всієї України. Отцем Михайлом будується ще два храми в селах Залевки та Мала Смілянка. Будуються храми у парафіях смт. Лисянка (о. Іван Мазур), смт. Катеринопіль (о. Павло Добрянський), с. Соколівочка (о. Сергій Грубий), м. Новомиргород (о. Степан Катькало), с. Пантаївка (о. Ферапонт Федіс). Розпочато ремонт і реконструкцію кафедрального храму Пресвятої Трійці в с. Червона Слобода (архієпископ Афанасій), Іоанна Предтечі в с. Попельнясте (о. Василь Поцула).

В складних умовах переслідувань з боку влади активно діє громада «Віри, Надії, Любові і матері Софії» (о. Іван мазур) с. Бужанка, що два роки тому приєдналася до Харківсько-Полтавської єпархії.

ДОВІДКА. Парафії Черкаської і Кіровоградської єпархії УАПЦ, після об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, рішенням Священного Синоду ПЦУ, залишені під святительським омофором архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія. Крім того, збережена повнота діяльності: створення та реєстрація нових парафій, монастирів, церковних установ та організацій на території Черкаської і Кіровоградської областей, а також, відповідно, призначення та звільнення настоятелів, намісників та інших керівників релігійних організацій. Кафедральний собор – храм Пресвятої Трійці с. Червона Слобода.

Голосуванням підтверджено повноваження керівників відділів єпархіального управління.

Архієпископ Афанасій обговорив із священиками умови проведення святкувань Різдва Христового та Богоявлення Господнього, колядування та щедрування в умовах карантинних обмежень, а також інші нагальні питання життєдіяльності парафій і єпархії в цілому.

Владика подякував священикам за їхню невтомну пастирську діяльність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here