Прийшла благодать до “неблагодатних”

0
191
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

16 липня 2016 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, з архіпастирським візитом відвідав село Соколове Зміївського району Харківського благочиння та звершив святу Божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Спільно з високопреосвященним владикою служили настоятель парафії протоієрей Станіслав Аштраф’ян, ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії єпархії, протоієрей Григорій Ганзій, ієреї Володимир Яковенко та Іван Полежака, а також диякон Сергій Довганюк.

Його високопреосвященство звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом про чудо Боже в православ’ї. Значна частина вірян причастилися святих Христових Таїн.

Після богослужіння архіпастир, священство та вірні приклалися до старовинної ікони Христа Вседержителя, яка повністю оновилася та з 6 липня цього року почала мироточити.

Ікону «Христа Вседержителя» до храму Успіння Пресвятої Богородиці в Соколовому приніс два роки тому Федота Сергій Михайлович, якому ікона дісталась від бабусі. Вона була настільки темна, що неможливо було розібрати, хто із святих на ній зображений. Із зими цього року ікона поступово стала оновлюватися. Спочатку з країв, а згодом освітлився й лик, а на ньому Ісус Христос. Оновлення від богослужіння до богослужіння спостерігали всі присутні, прикладалися до неї, протоієрей о. Станіслав читав молебні за здоров’я. А 6 липня, напередодні Різдва Іоанна Предтечі, коли настоятель храму протоієрей Станіслав Аштраф’ян та другий священик ієрей Володимир Яковенко приїхали звершувати Божественну літургію і підійшли до ікони, щоб прикластися до неї, то побачили крапельку прозорої рідини, що витекла з лівого ока Спасителя і застигла на щоці. Потім миро виділялося з правого ока і по прямій лінії відходило до вуха, а потім вниз, утворюючи майже квадратну пляму величиною з добру пучку. В наступні дні отці служили молебні й акафісти біля цієї ікони. У четвер із гортані Спасителя в трьох місцях почали виходити малесенькі крапельки прозорої рідини і стікати вниз, а сама ікона поступово день-за-днем стала схожою на щойно намальовану – такими яскравими стали фарби. В суботу з лівого краю ікони появилися малесенькі крапельки, наче росичка, десь 2 см на 2 см, а в понеділок вони вже займали удвічі більшу площу.

Після богослужіння комісія, очолювана архієпископом Харківським і Полтавським Афанасієм (Шкурупієм), вивчила всі обставини проявленого чуда в храмі Успіння Пресвятої Богородиці та склала відповідного акта. Розпорядженням керуючого єпархією на 14 серпня оголошено святу Божественну літургію з участю священиків єпархії та мирян. Тоді ж передбачається і прославлення ікони Христа Вседержителя як місцево шанованої чудотворної ікони. Початок літургії о 10 годині ранку. Очолить святу Божественну літургію високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями.

– Численні чуда, що відбуваються в наш час, в тім числі й чудо оновлення і мироточення ікон, закликають нас зміцнювати нашу православну віру, мужньо стояти у вірі й відстоювати єдність Церкви, – говорить архієпископ Афанасій. – Адже часто чудодійні знамення були не тільки знаком Божого благовоління, а й попередженням, зміцненням напередодні випробувань. А наша УАПЦ якраз і потерпає нині від переслідувань, поширення наклепів і оббріхування у ЗМІ, намагань Київського Патріархату розхитати нашу єдність, щоб таким чином переманити до себе парафії і священиків, аби Церква припинила свої існування. Тому чудо оновлення старовинної ікони Господа Вседержителя і її мироточення вказує на важкі часи, що наступають для Церкви. А також на те, що Глава Церкви – Ісус Христос зміцнюватиме відданість вірних УАПЦ своїй Церкві та укріплятиме їхню мужність і стійкість у відстоюванні Церкви-Мучениці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here