Архієпископ Афанасій здійснив першу візитацію до Черкасько-Кіровоградської єпархії

0
207

20160731_00531 липня 2016 року, 6-ої Неділі після П’ятидесятниці та Святих отців шести Вселенських Соборів, парафіяни кафедрального Свято-Троїцького храму в Червоній Слободі зустрічали свого нового архієрея – архієпископа Харківського і Полтавського Афанасія (Шкурупія), призначеного рішенням Освяченого Архієрейського Собору.

Цього дня у Свято-Троїцькому храмі владика Афанасій відслужив святу Божественну літургію.

Правлячого архієрея в храмі зустрічали клір храму та віруючі.

– Господь Бог посилає Святого Духа на зміцнення Христового Тіла, яким є наша Українська Автокефальна Православна Церква, котра попри всі утиски і незгоди, що супроводжують її в останні роки, розвивається і зростає, – сказав владика Афанасій у своєму слові до вірних. – Але від нас залежить, чи ми, прийнявши дар Духа у вірі, й надалі справлятимемося із викликами, що їх постійно ставить життя. А головною складовою нашої Христової віри є любов, яка породжує мир. Той мир, про який 20160731_010сказав Господь: «Мир даю вам. Не той, що дають люди, а той мир, що його даю вам Я». В цьому наша сила і міцність. Церква – це першою чергою євхаристійна єдність людей, які зібралися навколо Чаші Господньої, а будь-яка громада будується і гуртується навколо священика, духівника, без якого не може бути повноцінного як загально-церковного життя, так і парафіяльного. Тому нам треба гуртуватися в сім’ю однодумців, щоб бути міцними і витривалими, адже
для УАПЦ настали нелегкі часи (хоча вони завжди були такими). І від того, як ми триматимемося один одного, залежатиме й доля Церкви. А сила і міцність Церкви є також і запорукою духовного й морального здоров’я народу, а, отже, й стабільності та непорушності нашої української незалежної держави».

Після урочистої зустрічі та облачення, протоієрей Олександр Василенко запросив владику Афанасія очолити богослужіння. Спільно з архієпископом Афанасієм служили: секретар єпархіального управління Черкасько-Кіровоградської єпархії протоієрей Віталій Двірник, ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Олександр Василенко та протодиякон Олександр Горай.

20160731_008Владика Афанасій також причастив святими дарами Тіла й Крові Христових тих, хто приніс Господу покаяння та був допущений до причастя.

Коли завершилося богослужіння, високопреосвященний архієпископ Афанасій звернувся до віруючих із повчальним словом, у якому наголосив на значенні виконання заповіту Господа нашого Ісуса Христа: «Любіть ближнього як самого себе» та миру і єдності поміж православними християнами, аби бути прикладом для інших, а також попросив молитовної і моральної підтримки й допомоги в нелегкій праці опікування єпархією.

20160731_012Потім архієпископ Афанасій із кліром відслужив поминальну літію біля могили єпископа Іларіона (Савчука), який до своєї кончини керував Черкасько-Кіровоградською єпархією та збудував чудовий Свято-Троїцький храм, біля якого й похований.

В другій половині дня архієпископ Афанасій відвідав місто Смілу, де в храмі Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії зустрівся з настоятелем парафії митрофорним протоієреєм Михайлом Шевчуком обговорив стан парафії та ознайомився з ходом робіт по будівництву нового храму.

Напередодні архієпископ Афанасій зустрівся з настоятелем парафії Покрови Пресвятої Богородиці в м. Черкаси отцем Назарієм Кучерявим та обговорив із ним можливість реконструкції та ремонту храму.

Крім того, владика оглянув місце майбутнього будівництва кафедрального собору в м. Черкасах та намітив із секретарем єпархії протоієреєм Віталієм Двірником першочергові заходи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here