Пропозиція об’єднання православних в Естонії не знайшла адекватного відгуку

0
318
Фото wikimedia.org
Фото wikimedia.org
Фото wikimedia.org

Естонська апостольська православна церква в юрисдикції Константинопольського патріархату запропонувала Естонській православній церкві Московського патріархату об’єднатися. Із відповідною ініціативою виступив митрополит Талліннський і всієї Естонії Стефаній (Хараламбідіс).

Він наголосив, що такий процес мав би стати логічним утіленням рішень Великого собору на Кіпрі, де православними архієреями було наголошено на тому, що на одній кафедрі не повинно перебувати одночасно двох і більше архієреїв. Митрополит Стефаній заявив, що має план поєднання структур Константинопольського і Московського патріархатів у Естонії. Майбутня об’єднана церква, за його словами, має враховувати традиції та мовну специфіку парафій РПЦ, але повинна перебувати в юрисдикції Вселенського патріарха.

Як повідомляє Седмица.RU, ця ініціатива викликала жорстке неприйняття з боку представника Московського патріархату в Естонії митрополита Корнилія (Якобса). Архієрей РПЦ угледів у пропозиції церковного об’єднання «політичний тиск» і «прагнення привласнити парафії». «У нас немає нічого, що варто було б обговорювати! Ми не маємо нічого спільного з Константинополем», – категорично заявив представник Москви.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here