Предстоятель ПЦУ Епіфаній уперше побував у Полтаві

Приводом для його візиту став 65-річний ювілей архієпископа Харківського та Полтавського Афанасія

5 жовтня Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній відвідав Полтавську область з одноденним візитом. Приводом для нього став 65-річний ювілей архієпископа Харківського та Полтавського Афанасія.

Гість спочатку завітав у Решетилівку, звідки родом архієпископ, де на гостя чекали біля каплички на честь ікони Пресвятої Богородиці. Там він помолився за мир в Україні. Також для предстоятеля УПЦ провели екскурсію містом, де він ознайомився з вишивкою та килимарством.

Опісля Блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув до Полтави, де поклав квіти на могилу Івана Котляревського, а також відвідав будинок-музей Патріарха Мстислава (Скрипника).

Також ушанував гетьмана Івана Мазепу, поклавши квіти до підніжжя його пам’ятника. Після чого предстоятель рушив до Свято-Успенського собору, де очолив молебінь за мир в Україні разом з архіреями та духовенством у присутності вірян. На завершення Блаженнійший владика звернувся до присутніх із першосвятительським словом, зазначивши, що українці живуть у час складний, але історичний:

 Томосу передував собор, який відбувся 15 грудня минулого року в стінах історичного собору
Святої Софії Київської. І сьогодні тут, серед нас, уже немає поділу, ми архієреї єдині і разом розбудовуємо вже нашу єдину, визнану помісну Українську православну церкву.

Підсумком насиченого візиту Його Блаженства стала урочиста академія в Полтавському краєзнавчому музеї, присвячена 65-літньому ювілею архієпископа Харківського та Полтавського Афанасія, у миру письменника Володимира Шкурупія. На заході було звершено подячну молебень та проведено святковий концерт за участі кращих хорових колективів Полтави. На початку урочистого заходу Митрополит Епіфаній привітав архієпископа Афанасія, відзначив його орденом Святого архістратига Михаїла 1-го ступеня та подарував ікону Пресвятої Богородиці, побажавши йому натхнення й Божого благословення:

– Сьогодні ми зібралися для того, щоб ушанувати певний ювілей творчої людини, яка багато трудилася і трудиться для розбудови нашої єдиної й помісної УПЦ. Сьогодні ми вітаємо вас, Ваше Високопреосвященство, з ювілеєм. Не будемо згадувати чисел, бо так влаштована кожна людина, покликана робити добрі справи, створені для добра, творити добро, милосердя.

Привітали ювіляра заступник голови Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь, директор департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, директор Полтавського обласного музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя Олексій Андрієнко, директор (головний редактор) газети «Полтавський вісник» Юрій Іванов, а також представники творчої інтелігенції, духовенство, капелани чинного війська та численна паства.

По закінченні перебування на Полтавщині Блаженнійший Митрополит Епіфаній оглянув старожитності Полтавського краєзнавчого музею.

www.visnyk.poltava.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here