Піднімімо душі на Небесний Фавор

Архієпископ Афанасій звершив літургію в день Преображення Господнього

«В день свята Преображення Господнього кожен із нас повинен задуматися над тим, наскільки він преобразив свій внутрішній стан – душу, серце, свідомість, адже від цього залежить і преображення власного життя, суспільства, взагалі нашої держави, яка як ніколи саме зараз потребує кардинальних змін у своєму житті на краще», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

19 серпня 2019 року, в день свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, високопреосвящений Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, звершив святу Божественну літургію в храмі Архістратига Божого Михаїла в Полтаві. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та настоятель парафії протоієрей Олександр Горай.

«А для того, щоб наші надії на краще життя збувалися, нам треба ні на мить не переставати бути православними – ні вдома, ні на роботі, ні в громадських закладах, особливо тоді, коли інші люди своєю негідною поведінкою провокують нас до конфлікту. Ми не повинні піддаватися, розуміючи, що то лукавий випробовує нас на твердість нашої віри, – сказав у повчальному слові архіпастир. – Всі свої вчинки ми повинні звершувати, виходячи з головного пріоритету – нашої релігійності, яка розвивається і зміцнюється під дією Божої благодаті. А її ми набуваємо в храмі Божому, беручи участь у святій Божественній літургії, під час якої ми своїми душами піднімаємося на Небесний Фавор і там вони преображаються, як преобразився Христос».

Після літургії архієпископ Афанасій освятив початки нового врожаю – мед, виноград та фрукти, принесені вірянами.

«Ми, православні християни, приходимо в храм Божий до Спасителя, щоб подякувати Йому за ту благодать, яку він дає кожному з нас за нашою вірою, і висловити Йому нашу подяку. Спас – це Христос. Він не може бути ні медовим, ні яблучним. Він – наш Бог і тому для нас Христос Найсолодший і Найжаданіший за все, що є на землі», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here