Олександрійський патріарх висловив співчуття коптам через теракт у Каїрі

0
301
Патріарх Олександрії та всієї Африки Феодор. Фото patriarchia.ru
Патріарх Олександрії та всієї Африки Феодор. Фото patriarchia.ru
Патріарх Олександрії та всієї Африки Феодор. Фото patriarchia.ru

Предстоятель Олександрійського патріархату владика Феодор висловив співчуття главі коптської церкви патріарху Тавадросу ІІ у зв’язку з терактом, що стався в неділю в Каїрі. Там унаслідок вибуху в духовному центрі поблизу кафедрального собору коптів-християн загинули, за поточними даними, 25 людей, і ще 31 були поранені.

Як повідомляє Седмица.Ru з посиланням на грецьке інформаційне агентство “Ромфея”, патріарх Феодор обурений тим, що сталося. Владика наголошує, що злочин вочевидь є ділом рук екстремістів, які прагнуть зруйнувати міжконфесійний мир у Єгипті. “Ми тут, у Єгипті, живемо в мирі, християни і мусульмани”, – наголосив православний архієрей.

Єгипетські копти представляють найзначнішу християнську громаду Близького Сходу. За різними даними, вони складають від 6% до 10% 92-мільйонного населення Єгипту. В одному лише Каїрі налічується 163 коптських церкви. Вибух у Каїрі пролунав у день народження шанованого мусульманами пророка Магомета, після чого розпорядженням прем’єр-міністра Ісмаїла Шерифа в Єгипті були скасовані всі заплановані святкові заходи мусульман. Президент країни Абдель Фаттах Саїд Хусейн Халіл Ас-Сісі висловив співчуття коптам-християнами. У Єгипті оголошено жалобу за жертвами теракту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here