Настоятель Ватопедського монастиря на Афоні закликав поширювати Слово Боже в інтернеті

0
530
Архімандрит Єфрем Ватопедський. Фото pemptousia.gr
Архімандрит Єфрем Ватопедський. Фото pemptousia.gr
Архімандрит Єфрем Ватопедський. Фото pemptousia.gr

Під час одного з публічних виступів настоятель афонського Ватопедського монастиря архімандрит Єфрем (Куцу) закликав до активнішої присутності Святого Письма і творів святих отців у мережі інтернет. Про це повідомляє сайт благодійного фонду «Православний спадок України на Святій горі Афон».

Ігумен одного з найвідоміших афонських монастирів розповів життєвий приклад того, як завдяки проповіді в мережі люди приходять до правдивої віри. “В наш монастир приїжджав голлівудський актор Джонатан Джексон. Я запитав його, як він став православним. Він мені сказав, що йому дуже сильно допоміг інтернет. З іншого боку, завдяки інтернету християни, які відходили від Бога, повернулися до Бога, знайшли себе і знайшли своє місце в цьому світі. Є люди, які були на межі абсолютного розчарування і, прослухавши якісь промови в інтернеті, знайшли ту необхідну духовну силу, знайшли надію, і тепер розвиваються духовно”, – зазначив отець Єфрем.

На його думку, Слово Боже повинно мати сильнішу та потужнішу присутність в мережі. “Більшість людей сьогодні дезорієнтовані, потрапляють постійно в тупики. У цю епоху тільки Боже Слово може втішити людину, проінформувати її, запевнити її в можливості вічного життя. Боже Слово, яке передається через інтернет, може нести функцію зцілення для людини. Спадщина і мудрість святих отців з їх чудовими текстами повинні бути використані якомога більше найсучаснішим і оптимальним способом. Оцифровування, категоризація святих отців надасть можливість користувачам інтернету знаходити тексти, інформацію по темам, які їх цікавлять. Це принесе духовну користь нашим сучасникам”, – наголосив афонський архімандрит.

Він також навів слова старця Єфрема Катунакського, який переживав, що не було можливості записати висловлювання іншого старця, коли той говорив мудрі та духовно корисні слова. «Ми розуміємо, що дійсно дуже важливо, коли це говорять люди, які відчули, отримали особистий досвід в невидимій духовній війні. Святий Паїсій говорив: записуйте все те духовне, що ви чуєте, і той досвід, який ви почули від інших, тому що буде час, коли цей досвід буде вичерпаний, і у вас буде духовний дефіцит”, – наголосив настоятель Ватопедського монастиря.

Архімандрит Єфрем (Куцу) народився в 1956 році на Кіпрі. Навчався в Афінському університеті, викладав у семінарії в Нікосії (Кіпр). Наприкінці 1970-х слідом за старцем Йосифом Ватопедським († 2009), учнем видатного афонського монаха Йосифа Ісихаста († 1959), перебрався на Святу гору, де в 1982 році приніс монаші обіти, а наступного року прийняв дияконські та ієрейські свячення. У 1989 р. з благословення Константинопольського патріарха Димитрія взявся за віднову Ватопедського монастиря та перетворення його на кіновіальний (спільножительний). У 1990 році був обраний першим ігуменом відновленої обителі. Після смерті стаця Йосифа став духівником братії Ватопедського монастиря.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here