Любіть один одного…

«Сьогодні ми вшановуємо тих святих, чия подружня вірність і відданість стали прикладом для багатьох поколінь чоловіків і жінок, хто прагне влаштувати своє сімейне життя в любові та злагоді. Ми звертаємося до цих святих  з молитвою про те, щоб кохання, яке поєднало це святе подружжя аж до могили, було й нині тим ідеалом стосунків, особливо між молодими людьми, який буде міцним фундаментом сім’ї, а, відповідно, і нашої молодої української держави», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

8 липня 2018 року, в день пам’яті благовірних князя Петра та княгині Февронії, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії.

Владика Афанасій звернувся до віруючих із проповіддю.

«У наш час, коли ідеологія вседозволеності руйнує підвалини християнської культури, яка дала поштовх могутньому розвитку сучасної людської цивілізації й, особливо підняла на високий рівень мораль, Церква, маючи таких святих, як благовірні князь Петро і княгиня Февронія, стоїть на перепоні руйнівних процесів, які нівелюють саме поняття любові між чоловіком і жінкою. Але Бог є Любов, а любов – це найвище, найвеличніше почуття. Хоча, коли заглибитися в саму його суть, в глибину, то можна зробити висновок, що це й не почуття, а особливий стан людської душі, який одухотворяє, оживотворяє людську істоту, робить її людиною, – зазначив архієрей, роз’яснюючи духовний вимір сьогоднішнього свята. – Бог є Творець, Він дає життя всьому живому і тому саме любов’ю ми визначаємо сутність Бога».

Після літургії архієпископ Афанасій відслужив акафіст святим благовірним князю Петру і княгині Февронії, а віряни мали можливість помолитися та прикластися до ікони благовірних князя Петра та княгині Февронії з їх святими мощами, попросити у них заступництва перед Богом за родину, дітей, рідних та близьких людей, щоб єднала усіх любов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here