Хресту Твоєму поклоняємось…

Архієпископ Афанасій звершив літургію неділі Хрестопоклінної

«Поклоняючись Животворчому Хресту Господньому, ми визнаємо жертовний подвиг Сина Божого і підтверджуємо, що ми християни. Хресне знамено наш захист, надія на спасіння в життя вічне, знак перемоги над силами зла, що намагаються перетнути нам дорогу до Царства Божого», – архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

31 березня 2019 року, третьої неділі Великого посту, Хрестопоклонної, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі с. Коломацьке. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай.

На запричасному стиху архієпископ Афанасій звернувся до вірян із словом проповіді,  нагадавши слова Господа: «Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, візьме хрест свій і йде за Мною» (Мк., 8:34). Як розуміти ці слова, що означає зречеться себе»? Як проникнути в тайну цього вислову? А полягає вона в тому, що людина сприймає оточуючий світ через себе свою душу, своє серце, свій розум, а все, що її оточує, наче 

мікросвіт, у якому вона є центром. Ця самовпевненість людини не дозволяє їй усвідомити, що вона не може бути центром вже тільки тому, що центр всього Бог, Який те «все» створив і ним управляє, – зазначив владика Афанасій. – Коли людина так сприймає себе в цьому світі, то вона щиро вірить, що все, що довкола неї, належить їй і працює на задоволення її потреб. І чим більше вона отримує задоволення, тим щасливішою себе вважає».

Хто з нас, щось досягнувши в житті, може легко розлучитися з тим, що отримав, можливо, завдяки тяжкій праці? А Христос каже, що коли хочеш іти за Ним, треба відректися. Але в ім’я чого? І тут на перший план виступає висока мета. «А яка найвища мета? – запитує архієпископ Афансій і відповідає: – Героїзм в ім’я Батьківщини. І цю мету сьогодні здійснюють тисячі українців, із зброєю в руках захищаючи рідну землю від російського агресора».

Після літургії владика Афанасій, священики та віруючі поклонилися Животворчому Хресту Господньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here