І в цьому наша сила

«Апостоли, це ті люди, які побачили в Ісусі Христі щось таке, що відгукнулося в їхніх серцях і заради чого вони, все покинувши, – сім’ї, дім, роботу,  пішли за Ним до останку. Їх було небагато, всього лише дванадцять, а згодом до них приєдналося ще сімдесят із усього ізраїльського народу. Тоді Христос сказав: «Ідіть за Мною» і дванадцять пішли, а всі інші – кілька тисяч, розійшлися по своїх справах. Щось нині ми бачимо й серед нашого народу сьогодні все менше й менше йде за Христом на служіння Богу й людям, і це біда всього українського суспільства», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

13 грудня 2017 року, в день апостола Андрія Первозваного, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в домовій каплиці свт. Афанасія, Лубенського чудотворця, патріарха Царгородського.  Спільно з владикою служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії.

«За переказами з давнини, апостол Андрій проповідував Слово Боже й на Київських пагорбах, і поставив хрест на тому місці, де нині над Києвом височить найкрасивіший храм , що носить ім’я апостола українських земель – Андрія Первозваного, – сказав у своєму слові до вірян архієпископ Афанасій. – Цей храм впродовж останніх ста років був кафедрою предстоятелів Української Автокефальної Православної Церкви, але втрутилася політика і влада хоче відібрати в нас Андріївську церкву і передати її іншій конфесії, щоб таким чином принизити нас, применшити в очах суспільства. Вони можуть відібрати храм, бо мають на те владу, та вирвати серце з наших грудей їм не під силу, бо в серці на престолі перебуває Господь наш Ісус Христос. І в цьому наша сила».