Делегація Харківсько-Полтавської єпархії взяла участь у роботі Помісного Собору

27 липня 2023 року в Святій Софії Київській відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: мирян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України.

ХарківськоПолтавську єпархію на Соборі представляли: керуючий єпархією Архієпископ Афанасій, секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), та вірянка Оксана Шевчук.

Помісний Собор заслухав Доповідь Предстоятеля ПЦУ, розглянув низку актуальних питань з життя Церкви та схвалив відповідні рішення, серед яких:

1. Затвердити Постанову Архієрейського Собору ПЦУ про календарне питання та остаточно схвалити перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.

2. Затвердити прийняті Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) та Архієрейським Собором нашої Церкви рішення, ухвалені за час від Обєднавчого Собору, відображені у відповідних синодальних документах і соборних постановах, в тому числі судові діяння.

3. Засвідчити бажання і готовність нашої Помісної Церкви вести діалог, мета якогодосягнення єдності українського Православя навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію та згідно з принципами, які раніше вже були подані Архієрейським Собором.

4. Підтримати, як це вже зробив Архієрейський Собор, Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і церковне управління.

5. Затвердити ухвалений Архієрейським Собором Статут (положення) про управління УПЦ (ПЦУ).

Собор також ухвалив Послання до пастирів та Декларацію «Про негативне ставлення до гріха содомії (гомосексуалізму)».

Також перед початком роботи Собору відбувся акт прославлення Митрополита Київського святителя Рафаїла (Заборовського), який був канонізований рішенням Священного Синоду в березні 2023 р.

Розглянувши всі пункти затвердженого порядку денного Собор успішно завершив свою роботу, в якій взяли участь 161 соборний делегат.

Фото: pomisna.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here