«Сьогодні ми згадуємо поворотний момент у долі людства, коли за вчинений гріх Бог вигнав із Раю нашого прабатька, першого чоловіка, Адама, а з ним і праматір Єву. Адамове і Євине вигнання позначається й на кожному з нас, адже їхня кров тече у наших жилах, а, отже, з тих пір первородний гріх передається нам  із покоління до покоління», АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ  Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

10 березня 2019 року, Неділі сиропусної, прощеної, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив Божественну літургію в Св.-Вознесенському храмі. Спільно з владикою Афанасієм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії, та протоієрей Олександр Горай.

«Тоді люди обрали інший шлях, аніж їм визначив Творець, – шлях непокори Богу, тобто шлях смерті. Бог виніс Адаму вирок: «Будеш їсти хліб свій у поті чола свого». З тих пір людство карається, мучиться, але все ж не кається, – із жалем констатував  владика Афанасій. – Та, незважаючи на смертний гріх, людина зберегла в своїй душі й добре начало, закладене їй Отцем Небесним, яке дає їй надію на спасіння від вічної смерті, шляхом тяжкої праці, нужди, скорботи і поневірянь. Адже це якраз і є доля вигнанців – через життєві випробування йти до спасіння в життя вічне. Але, щоб повернутися до своєї домівки – Раю, нам усе життя треба боротися проти духа суперництва з Богом, так підступно нашептаного нам дияволом».

Продовжуючи проповідь, архієпископ торкнувся і самого посту, зокрема сказавши: «Ми наче входимо в пустелю своєї душі, щоб, як і Ісус Христос, випробувати свої тілесні й духовні сили, очистити духу від гріхів перед зустріччю із воскреслим Господом».

Після літургії архієпископ Афанасій звершив Вечірню з чином прощення. На завершення богослужіння архіпастир попросив прощення у духовенства та вірян, після чого всі присутні просили прощення один в одного.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here