Більшість православних церков світу святкують Різдво Христове

0
1214
Ікона Різдва Христового. Фото orthodoxindiana.org
Ікона Різдва Христового. Фото orthodoxindiana.org
Ікона Різдва Христового. Фото orthodoxindiana.org

У ніч проти 25 грудня більшість помісних православних церков відзначають свято Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Навечір’я нині святкують у 9 з 14 визнаних константинопольським диптихом автокефальних церквах світу. Ще 5 помісних церков вшановуватимуть свято за старим стилем, в якому день Різдва 25 грудня припадає на 7 січня нового календаря.

До церков, які використовують новоюліанський відлік часу та святкують нині народження Ісуса Христа разом із рештою християнського світу, відносяться Константинопольський, Олександрійський та Антіохійський патріархати, а також Румунська, Болгарська, Кіпрська, Елладська, Албанська і церква Чеських земель і Словаччини.

Юліанського календаря продовжують дотримуватися Єрусалимський патріархат, а також Російська, Грузинська, Сербська і Польська православні церкви. Також старим стилем послуговуються в Україні: Українській православній церкві (в єдності з Московським патріархатом), УПЦ Київського патріархату, Українській автокефальній православній церкві та Українській греко-католицькій церкві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here