Архієпископ Афанасій очолив святкове Богослужіння в смт. Ківшарівка

«Коли Христос возносився на небо, то Він дав Своїм учням обітницю: «Я не залишу вас сиротами. Я пришлю вам Духа Утішителя, Який наставить вас на всяку правду», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

21 червня 2021 року, в День Святого Духа, архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій очолив святкову Божественну літургію з нагоди престольного свята Свято-Духівської парафії смт. Ківшарівка на Харківщині. Спільно з архієпископом Афанасієм служили: єпископ Донецький і Слов’янський Сава (Фризюк), секретар єпархіального управління ігумен Антоній (Бондарець), митрофорний протоієрей Леонід Даниленко, настоятель парафії, протоієреї Микола Кривонос та Олександр Горай, ієреї Володимир Яковенко та Юрій Потикун, диякон Андрій Бобов.

«Отримавши Томос на автокефалію, ми стали в ряд з іншими автокефальними Церквами світу, частиною соборної Вселенської Церкви. Наша Православна Церква України, засновниками якої стали й ми з вами, є спадкоємицею тисячолітньої історії Київської митрополії – Церкви українського народу. І нині ми впевнено прямуємо до повноти Божого Царства. Наше джерело у наших цінностях, способі мислення, церковних традиціях, нашому жертовному досвіді, нашій культурі, – сказав у повчальному слові архієпископ Афанасій. – Ми живемо в тяжкий і небезпечний час, коли постає питання: «Що з нами буде далі? Що буде з Україною?» Знаю одне – треба більше молитися, як ми молилися в час Майдану, як молилися в перший рік, коли російський загарбник вторгся на нашу землю й наша соборна молитва стала могутнім духовним щитом на його шляху. Сьогодні ми прикликали Духа Святого на нашу новонароджену Церкву й наш український народ, щоб Він дав нам здатність розуміти й любити іншу людину, відкривати своє серце до ближнього, якому ми несемо правду про себе, про доленосне значення мати свою українську Церкву, бути її гідними синами й доньками».

Після богослужіння архієпископ Афанасій подарував парафії богослужбовий Апостол нового видання та відзначив архієрейськими грамотами жертводавців парафії.

Традиційно віряни разом із єпископами та священством обійшли храм хресною ходою. На завершення архієпископ Афанасій, у співслужінні з єпископом Савою та священством, освятив новозбудовану дзвіницю.

Під час богослужіння співали хористи архієрейського хору та Св.-Духівського храму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here