«Хто має вуха, нехай слухає» закликає нас Господь Ісус Христос. Цим Він закликає нас почути євангельське вчення спасіння і серцем відгукнутися на нього, відгукнутися усім своїм життям» – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією ПЦУ.

10 листопада 2019 року, 21-ої П’ятидесятниці, мч. Параскеви-П’ятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному храмі с. Червона Слобода під Черкасами. Спільно з архіпастирем служили ігумен Антоній (Бондарець) та клірики храму протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

На запричасному стиху владика Афанасій виголосив повчальне слово. «Одних Спаситель порівнює з узбіччям, бо в них що не день, то якісь нові захоплення, нові лідери їхнього життя. Але ніщо не пускає в їхніх серцях коріння. Їхня свідомість засмічена, а добре слово швидко забувається, – сказав, зокрема, архієрей. – А в інших серця так закам’яніли від гріхів, що місця для Слова Божого в їхніх серцях не залишається. Млинові жорна придавили й не відпускають від земного – коли приходять спокуси, то вони обирають їх, а не євангельські заповіти. Добре слово не отримує в їхніх серцях поживи від покаянних сліз, а тому гине. Коріння пристрастей і життєвих насолод так вросли в душі цих людей, що навіть коли Слово Боже й проросте, то одразу ж і глушиться в них, тому що обирають вони телевізор замість молитви й шашлики замість посту».  

Але Господь закликає нас змінюватися, а не лишатися такими, якими є. Для того, щоб отримати урожай, землеробу треба брати лопату. Ось так і нам, віруючим християнам, треба братися за молитву й очищати свої душі, готувати шлях для Господа, пам’ятаючи, що для цього треба докласти багато праці.

«Господь віддав у наші руки нашу долю – чи на спасіння, чи на загибель. Він сіє кожному в його душу слово спасіння, а тому його треба приймати з радістю і натхненням», – сказав на завершення владика Афанасій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here