Архієрейське богослужіння в день пам’яті вмч. Варвари

17 грудня 2020 року, в день пам’яті святої вмч. Варвари, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, настоятель парафії.

«Свята Варвара є для нас прикладом вірності й відданості Господу нашому Ісусу Христу, тієї глибокої любові, яка робить людину безстрашною перед тортурами й смертю. Найбільше вона боялася не розлютованого її непослухом батька, не можливості втратити життя, можливості, яка реально постала перед нею. Вона боялася втратити духовний зв’язок із Господом, якого любила сильніше, ніж земне життя з його розвагами й пристрастями. Не тільки в любові, але й у смерті вона наслідувала Христа, – сказав зокрема владика Афанасій. – І ось тут, розмірковуючи над подвигом великомучениці Варвари, ми повинні задуматися над тим, якої любові в нас самих більше – земної чи небесної? Адже небесна любов вирізняє нас з-поміж усіх тих, хто, замість віри й служби Божої, живуть у тих же пристрастях – п’ють, гуляють, лихословлять, заздрять, обдурюють, прелюбодіють, змагаються в тому, хто кого сильніше ненавидить. А ми, живучи в любові Христовій, боремося із  заздрісливістю, гнівливістю, озлобленням, лихослів’ям, нетерплячістю й виховуємо у своїх душах мир, зваженість, терпіння і любов».

Після літургії архієпископ Афанасій спільно з духовенством відслужив акафіст до святої великомучениці Варвари перед її іконою з часткою святих мощів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here