Архієрейське богослужіння в день Успіння Пресвятої Богородиці

«Задумаймося над тим, яким би жахливим і безпросвітнім було наше життя, аби ми бачили лише те, що дається нам звичайним тілесним зором, що можна взяти руками, покуштувати на смак, відчути на дотик, тобто ставитися до всього, що оточує, як до звичайної речі!», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ

28 серпня 2020 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Але маючи віру, поринаючи в її таїни, сприймаючи душею неосяжні звичайним розумом істини одкровення, істини віри, ми підсвідомо відчуваємо всю велич життя в Господі, – зазначив у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – І коли хоч на якусь мить подих одкровень торкається нашої душі, тоді й охоплює відчуття піднесеності, і чим глибша віра, тим це захоплення трепетніше і відданіше. Адже повсякденне життя наше без цього почування притискає нас до землі, гнітить, одбирає справжню радість, бо таке радіння може бути лише в Господі, а воно появляється тільки з вірою в єднання з Господом після смерті тілесної. Тоді ця віра осяває душу, весь наш внутрішній світ і дає силу для життя».

Завершилося богослужіння молитвою за Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here