Архієпископ Афанасій звершив літургію в монастирі на Харківщині

0
268

«Місце для святості у житті віруючої людини є завжди. Побори лихослів’я, не осуджуй, не принижуй нікого і вже набудеш частку святості, подолай тяжіння до нечесного збагачення, не обкрадай інших і знову набудеш золоті вінці святості. Роби так до кінця життя і будеш благословенний у Господа», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

30 червня 2019 року, в день свята Всіх святих землі української, високопресвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в смт. Ков’яги на Харківщині. Цього дня відзначали річницю першого богослужіння в монастирі.

Спільно із правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, благочинний Харківської області, ієромонах Феодосій (Ганзій), намісник монастиря, протоієрей Григорій Ганзій, ієреї Володимир Яковенко, Дмитро Шаповалов та Сергій Довганюк. Співав церковний хор під керівництвом матушки Катерини Шаповалової. На святкове богослужіння з’їхалися віряни з парафій єпархії.

«Будьмо людяними, і це буде святість нашого життя. Як християнини будемо ставитися до ближнього як до брата, будемо відкритими, щирими і порядними. Можемо такими бути? Можемо! Адже святість – це спосіб буття. А допоможе нам в осягненні святості прийняття Христових Таїнств – невидима Божа дія, яка освячує нас упродовж усього нашого життя. А для цього треба оцерковлювати своє життя – відвідувати служби Божі, виконувати ранкове й вечірнє правила, дотримуватися малих і великих постів. Усе це нам під силу, коли поставимо перед собою як головну мету свого життя», – сказав у проповіді архієпископ Афанасій.

Після літургії владика Афанасій звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом про місце святості в сучасному житті.

Потім владика Афанасій нагородив архієрейськими благословенними грамотами жертводавців монастиря.

Завершилося свято чудовим концертом народного хору «Вербиченька» із м. Валки й місцевого хору та братською трапезою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here