Архієпископ Афанасій звершив літургію 6-ої неділі після Пасхи

0
158

«Господь Ісус Христос, відповідаючи на запитання Своїх учнів про те, за чий гріх чоловік народився сліпим, відповів, що не за гріхи чиїсь, а щоб проявилася на ньому сила Божа. І тут таки виголошує вражаючі за силою слова, що Він є світло для світу. Між зціленням сліпого з народження і словами Господа: «Я світло світу», глибокий зв’язок», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

2 травня 2019 року, 6-ої Неділі після Пасхи, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному храмі. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавської області.

«Ми сприймаємо сліпого як людину, яка духовно гине, адже, не маючи досвіду покаяння, вона не може розрізняти добро від зла, тобто у неї відсутнє розуміння гріха. Такій людині, щоб не збитися з вірного шляху, потрібен проводир, потрібне світло. І ось Христос і є те Світло, яке, наче маяк у темені життя, вказує подорожуючому вірний напрямок, аби він не розбив свій корабель об скелі, чи не сів на мілину, – сказав у своєму повчальному слові архієпископ Афанасій. – Якщо в нашому житті немає Божественного світла, то нам легко збитися з вірного шляху. А наробити помилок, змінити курс свого життєвого шляху в такому різноманітті всіляких філософських ідей, пропаганди вседозволеності, політичних баталій, відверто неправдивої інформації і всього іншого, що постійно підкидає сучасне життя, дуже легко. Але з глибини століть Господь звертає до нас слова із вічним і неминущим змістом: «Я світло для світу!» І це Його світло спрямовує нас вірним шляхом у Царство Боже».

Після богослужіння вітрянка та волонтер Зоя Воронянська подарувала владиці Афанасію старовинний Псалтир своєї родини та розмальовану нею лавку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here