Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в м. Миргород на Полтавщині

«Коли людина йде на боротьбу, вона бере з собою якийсь захист, просить інших про допомогу. А ось сьогодні ми винесли хрест на середину храму і просимо в Бога допомоги, щоб Він підтримав наші немічні сили впродовж цього посту, аби ми гідно його пройшли в подвижництві на славу Божу»,  АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

14 серпня 2021 року, у день свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, сімох старозавітних мучеників братів Маккавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара, Архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ, на запрошення настоятеля Свято-Троїцької парафії ієрея Сергія Лаврика, здійснив архіпастирську візитацію до м. Миргорода. У богослужбовій каплиці архіпастир звершив святу Божественну літургію. Спільно з правлячим архієреєм служив ієрей Сергій Лаврик.

«Успенський піст присвячується пам’яті Божої Матері. Її Успіння було славним, тому Її смерть і називається сном – на означення того, що Богородиця після вознесення Господа нічого іншого не бажала, як прийти до Свого Сина в Царство Боже. Ми, дорогі мої, повинні ставитися до свого нинішнього життя, смерті і майбутнього життя так само. Наше життя – це сон, після якого відбувається пробудження, розкриваються всі людські сили, які зараз приховані під шкіряними ризами з-за гріховності людської природи та з-за наших особистих гріхів. – сказав архієпископ Афанасій у проповіді.  Апостол Павло говорив: «Я більше нічого не бажаю, як з’єднатися з Господом Ісусом Христом» (Фил., 1:21). І це возз’єднання відбувається вже тут, на землі, і якщо ми гідно пройдемо своє земне життя, то й в усій повноті розкриємося в житті вічному. Тому ми повинні жити належним чином, щоб зміцнити свої сили для нинішнього посту, цілуючи хрест, згадаймо слова Господа, які Він сказав перед Своїми стражданнями: «Отче, не Моя воля, але Твоя нехай буде» (Лк., 22:42).

Ієрей Сергій Лаврик від імені парафіян підніс Архієпископу Афанасію в подарунок різьблену місцевим майстром ікону Володимира Великого, а владика Афанасій нагородив Благословенними архієрейськими грамотами жертводавців парафії, завдяки яким придбано і облаштовано вагончик під богослужбову каплицю.

Після літургії Архієпископ Афанасій звершив водосвятний молебень, освятив зілля, мак і мед, принесені вірянами для освячення, а також окропив усіх присутніх свяченою водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here