Архієпископ Афанасій звершив богослужіння в день свята Обрізання Господнього

«До подвигів мужності треба готуватися з дитячих літ. І приклад нам показав Ісус Христос, коли у восьмиденному віці прийняв обрізання крайньої плоті. Тобто, перетерпів перше страждання, означивши свій хресний шлях, який закінчив на хресті розп’яття, проливши потоки праведної крові й освятивши нею наш шлях у вічне життя», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

14 січня 2021 року, в день свята Обрізання Господнього, свт. Василія Великого та митр. Петра Могили, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святкову Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Сказав Отець небесний ще Адаму – будеш їсти хліб свій у поті чола свого. Таким був і земний шлях Ісуса – сповнений праці. Ранок є народженням нового дня, а вечір його кончиною. Так і Христос із самого Свого народження виходить на проповідь, засвітивши нам сяйво правди, яке освітило нам дорогу до спасіння. Він у роботі аж до вечора, того вечора, коли сонце померкне і по всій землі настане темрява, тобто до години дев’ятої, – сказав у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – Він у трудах тимчасового земного життя підготовлював нам наше спасіння у життя вічне. В цьому теж велике й глибоке за своїм значенням повчання для батьків – готувати своїх дітей до життя з пелюшок, а їм приймати батьківську науку, щоб, ступивши на путь дорослого життя, пройти всю відстань до завершення гідно. Христос із самого ранку почав засівати Своєю Кров’ю духовну ниву, щоб під вечір зібрати плід нашого спасіння, так і нам належить плекати свій урожай добрими ділами».

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here