Архієпископ Афанасій звершив богослужіння 31-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Господь наш Ісус Христос, перш ніж встановити Таїнство Причастя, звернувся до народу з такими словами: «Я хліб живий, що зійшов із небес, і хто їсть цей хліб, той житиме вічно. Хліб же, який Я дам, є Плоть Моя, яку Я віддам за життя світу» (Ін., 6:51). Цими словами Господь розкриває глибинну таїну спасіння людства, кажучи, що Тіло Своє Він віддає заради животворчого оновлення світу», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

10 січня 2021 року, 31-ої Неділі після П’ятидесятниці, після Різдва Христового, прав. Йосифа Обручника, Давида царя і Якова, брата Господнього, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію в Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. За літургією владиці співслужили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«З милості Божої ми маємо можливість брати участь у святому богослужінні. Але чи кожен із нас усвідомлює мету свого стояння в храмі? Що він, вірніше, його душа отримує? Коли про це говориш, то одні кажуть, що так заведено, якщо ти хрещений, другі – що це добра традиція, а інші кажуть, що цього потребує душа. І мало хто розуміє, що найцінніше, що ми можемо отримати в Церкві, це єднання з Богом в Таїнстві святої Євхаристії, де ми, під виглядом хліба й вина, причащаємось Істинного Тіла й Крові Ісуса Христа,  сказав у проповіді владика Афанасій.  Євхаристія є головним Таїнством Православної Церкви. Сам Спаситель запевняє нас в цьому: «Хто не їсть Тіла Сина Людського і не п’є Крові Його, той життя не має в собі». Усвідомлюючи важливість і користь Таїнства Причастя, ми повинні приступати до нього якомога частіше, тому що більш повного з’єднання з Христом не існує. Воно необхідне кожному християнину, оскільки є для віруючого істинною духовною поживою і джерелом вічного блаженства».

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here