Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в день Покрови Пресвятої Богородиці

«Можемо сміливо стверджувати, що свято Покрови Пресвятої Богородиці стосується Її небесного сьогодення та Її дії по відношенню до кожного з нас сьогодні. Ось чому ми співаємо в цей день: «Діва сьогодні стоїть перед нами у храмі та з хорами святих невидимо за нас молиться Богу» (кондак Покрова).

14 жовтня 2021 року, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Божий народ збагнув і побачив молитву заступництва Діви Марії очима преподобного Андрія під час великої тривоги у Царгороді. Вороги оточили місто і здавалося, що жодна людська сила вже не врятує людей. В такі хвилини людина, природно, запитує себе: «На кого ж мені надіятися? Чи ж ми залишені Богом на вірну погибель? Хто порятує і захистить тоді, коли наші людські сили зникають і задається, що надія нас полишає», – сказав у повчальному слові Архієпископ Афанасій. – «Я тебе не забуду!» саме це каже сьогодні Господь до кожного з нас у це свято. «Я тебе не забуду!» ці Божі слова передає нам сьогодні Пресвята Богородиця у свято свого Покрову над нами. Вона, тримаючи у вічній та неустанній молитві за нас свій омофор, долоні своїх рук тримає зверненими до Бога. Постать Богородиці, зокрема у свято Покрови, показує нам Її долоні, в яких вона тримає в молитві, наче свій омофор перед Богом, кожного з нас. «Я записав тебе в себе на долонях», каже Господь у пророка Ісаї. Сьогодні ми бачимо, що тими Божими долонями, які є знаком вічної пам’яті Бога про всіх нас, є долоні Богородиці».

Після літургії Архієпископ Афанасій із священиками відслужив акафіст «Покрові Пресвятої Богородиці» перед Її іконою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here