Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння третьої Неділі Великого Посту, Хрестопоклонної

«Сьогодні нам слід уявою перенестися на дві тисячі літ назад і пройти разом із Ісусом Христом той хресний шлях, який пройшов Господь, несучи на Своїх плечах найстрахітливіше знаряддя тодішньої кари хрест дерев’яний, на якому розпинали злочинців. А Він ніс Свій хрест!»  – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

19 березня 2023 року, 3-ої Неділі Великого посту, Хрестопоклонної, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, у храмі святого Архістратига Михаїла в Полтаві, звершив Божественну літургію за чином святителя Василія Великого. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавського району.

«Коли народ юдейський витребував у Пилата Ісуса на покарання через розп’яття, а солдати римського війська, надівши Йому на голову терновий вінець, повели на Голгофу, тисячі розлючених, розпашілих від спеки й передчуття видовища відомсти Тому, Який називав Себе Сином Божим, супроводжували цю воістину вселенську процесію. Зійшлася в одній площині гріховність і святість, ненависть і любов, зло і добро, і від того, хто переможе, залежала подальша доля всього людства, – сказав, зокрема, у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – Через розп’яття на хресті й хресні страждання Ісус поєднав людей із Собою, а через Себе і з Отцем Небесним. Адже Він сказав: «Я є дорога, і правда, і життя. Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Ін., 14:6).

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Наприкінці Богослужіння архіпастир, духовенство та віряни поклонилися Хресту Господньому.

Після літургії Архієпископ Афанасій освятив прапори із зображенням Господа Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці, намальовані волонтером Зоєю Воронянською для бойових підрозділів ЗСУ.

Крім того, після Богослужіння Владика Афанасій привітав із днем народження вірянку Світлану Токарєву з днем народження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here