Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Введення Пресвятої Богородиці в храм

«Цього дня нам слід у своїх душах оглянути гріховне наше життя й ту роль, яка призначена в ньому Божому храму. Давайте озирнемося й побачимо, яке наше життя недовершене і зовсім не таке, яким повинне було б бути. Давайте подивимося, чи відповідає наше життя тому спрямуванню, яке розкрите нам у слові Божому», АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

4 грудня 2021 року, в день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Чи можемо ми, поклавши руку на серце, сказати, що ми хоч ледь-ледь, а таки ввели свою душу в храм. Чи можемо ми сказати, що наше життя відповідає словам: «посвятити себе Богу? – запитав Архієпископ Афанасій у повчальному слові проповіді. – Не слід себе обманювати. Ми поза храмом живемо за зовсім іншими законами, які нам владно й вимогливо диктує світ, в котрого зовсім інший володар, зовсім інші завдання, зовсім інша основа. Ми й у храмі не завжди відчуваємо, що знаходимося у Божому домі, оселі святих, де на Престолі возсідає Сам Господь Ісус Христос, де Дух Святий вітає душі… Ми втратили відчуття свого вищого покликання, повністю злившись зі світом, із отруєним пристрастями життям. І навіть, перебуваючи в храмі Божому, не можемо вийти з цього полону, бо віри Божої істинної в нас немає… Але якщо в храмі ми не позбудемося мирського духу, який принесли з собою, то, вийшовши з храму, не відчуємо, що винесли в душі ту твердість, яка потрібна для збереження власного духовного життя».

Після богослужіння віряни отримали від Владики благословення і помазання святим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here