Архієпископ Афанасій служив спільно з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм у Полтаві

28 листопада 2021 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, на запрошення Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, взяв участь у Богослужінні на відзначення пам’яті преподобного Паїсія Величковського – небесного захисника міста Полтави. Очолив Божественну літургію у рідному храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі, – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Спільно з Предстоятелем помісної Української Православної Церкви також служили Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, Архієпископ Вишгородський Агапіт, Архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк та духовенство двох єпархій.

За Богослужінням також молилися міський голова Полтави Олександр Мамай, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, народний депутат України Дмитро Нальотов, інші представники влади та численні віряни. Після прочитання Євангелії Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді. Згодом лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

На завершення літургії відбувся урочистий молебень, а згодом Митрополит Епіфаній вручив лауреатам премії імені преподобного Паїсія Величковського дипломи та відзнаки. Крім того, церковними нагородами були відзначені меценати і благодійники.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here