Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята вшанування Апостола Андрія Першозваного

«Стопи Андрія Першозваного торкалися нашої української землі. Саме він заклав основи Христової православної віри і провістив її славу на горах Київських, де з його благословення постало величне місто Київ, столиця всіх українців»,– АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

13 грудня 2021 року, у свято Андрія Першозваного, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служив архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

«Найголовніша заслуга апостолів полягає в тому, що вони одразу ж прийняли в своє серце Христа як Спасителя світу і лишилися Йому вірними до останнього. Незважаючи на великі труднощі, переслідування, постійні небезпеки своєму життю, вони поширили віру Христову по всьому світу, – наголосив у своєму повчальному слові Архієрей. – Апостол Андрій, якого Христос першим покликав іти за собою, був одним із кращих Його учнів. Він переніс багато страждань, проповідуючи слово Боже – його закидали камінням, піддавали іншим переслідуванням, навіть кончина його була мученицька. Його розіп’яли на хресті у вигляді букви Х, прив’язавши руки й ноги до поперечин, щоб якомога довше мучився. Але й на хресті, теплячи пекельні муки, він проповідував віру Христову».

Після богослужіння Архієпископ Афанасій благословив вірян та помазав їх святим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here