Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 25-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Христос сам покликав скорчену жінку, яка страждала від цієї недуги впродовж 18 років, і зцілив її. Зцілив у храмі Божому! Але ж ця жінка почула, що Господь кличе її до Себе, і відгукнулася, пішовши Богу назустріч», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

12 грудня 2021 року, 25-ої Неділі після П’ятидесятниці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«У Євангелії, яку ми щойно слухали, Господь закликає нас і в вихідні та святкові дні шукати звільнення своїх душ від життєвих тягарів, що обтяжують нас через наше догоджання світу, адже світ своїми пристрастями не дає нам і миті, щоб ми задумалися над власним життям, оговталися і підняли свій зір до неба, до Царства Божого, – сказав у повчальному слові Архієпископ Афанасій. – Тому, побачивши згорблену від гріхів жінку, Христос і зцілив її душу, а тіло, відповідно, само випросталося. Це говорить нам про те, що тільки в храмі, позбавившись гріхів, ми відновлюємо свою людську гідність і можемо усвідомити своє призначення на землі. Звільнивши жінку від недуги в суботу, Христос наголошує на тому, що ми повинні духовно вдосконалюватися і в будній день, і в святковий. І найперше в Божому храмі, де під час Божественного богослужіння душа наша розправляється і ми духовним зором бачимо Самого Господа, і отримуємо від Нього зцілення від наших гріховних недуг».

Після богослужіння Архієпископ Афанасій благословив вірян та помазав їх святим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here