Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Вокресіння Христового

«І знову наші серця наповнюються неймовірною радістю і пасхальним торжеством. Ми знову переживаємо велику таїну Викуплення, яка звільнила людей, що йдуть за Христом, від влади гріха і смерті», – Архієпископ АФАНАСІЙ, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією.

16 квітня 2023 року, в день свята Світлого Воскресіння Христового, Архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, очолив пасхальну ранню та святу Божественну літургію в кафедральному храмі Архістратига Божого Михаїла в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, обласний благочинний, настоятель храму.

Розпочалося святкове Богослужіння напередодні, одразу після завершення читання книги Діянь святих апостолів. Духовенство собору звершило полуношницю на середині храму перед Плащаницею, після чого вона була забрана до вівтаря і покладена на престолі. Потім під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе…», духовенство та віряни звершили трикратний обхід храму Хресною ходою, яку очолив Архієпископ Афанасій. Спинившись перед дверима храму багаторазово проспівали тропар Пасхи, увійшли до храму, де Богослужіння продовжилося урочистою та радісною Пасхальною ранньою. Наприкінці ранньої Архієпископ Афанасій прочитав огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоанна Златоуста.

На літургії, після прочитання Євангелії, Архієпископ Афанасій виголосив Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Епіфанія, а також власне архієрейське Послання до священства, чернецтва та вірних єпархії.

Під час Богослужіння лунали особливі молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і народ, а також архіпастир возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Після заамвонної молитви Архієпископ Афанасій звершив освячення артосів – особливих Пасхальних хлібів, а потім освятив Пасхальні приношення.

Після освячення пасхальних кошиків вірян Владика Афанасій освятив паски, приготовлені для відправки на фронт нашим бійцям, які мужньо боронять українську землю від нашестя рашистів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here