Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Святого Духа

«У цей день ми прославляємо подію величезної важливості, яка за своїм значенням порівнянна зі створенням світу. Ми прославляємо прихід у світ Духа Святого», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

13 червня 2022 року, в день Святого Духа, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному храмі в с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та духовенство Черкащини.

«Святий Дух, звичайно, і до цієї події перебував у світі. Дух Божий носився в повітрі над водою в момент таємничого акту створення Всесвіту (Бут., 1:2). Святий Дух підтримує все творіння. Святий Дух сходив на старозавітних патріархів і пророків, Він давав їм силу слова й мудрість. І в цьому смислі не можна сказати, що були часи, коли не було Божественного Духа в космосі, у природі або в історії людства, – сказав Архієпископ Афанасій у своїй проповіді. – Святий Дух зійшов на апостолів. Це був акт Божественного одухотворення учнів Христа Спасителя, але не тільки їх. Святий Дух зійшов не тільки на тих, хто був зібраний у Сіонській світлиці. Він зійшов також на кожного, хто приєднався до цієї апостольської громади. А всіх тих, хто разом із апостолами становлять цю громаду, ми йменуємо Церквою».

Як наголосив владика Афанасій, Святий Дух увійшов у життя Церкви і подібно до того, як Божественне й людське з’єдналося в особі Ісуса Христа незлитно, неподільно, незмінно, нерозлучно, Дух Святий перебуває незмінно разом із людською природою Церкви, не змішуючись із нею, але й не відділяючись від неї, одухотворяючи цю людську природу. Дух Святий не потурає людському гріху, який існує і у видимому, людському церковному житті. Але ці гріхи прощаються через щире покаяння, і Дух Святий наповнює наші немічні людські сосуди Своєю Божественною силою.

Під час Богослужіння Архієпископ Афанасій звершив дияконську хіротонію послушника Михайла Драбика.

Після літургії владика Афанасій очолив хресну ходу навколо храму з духовенством і вірянами та звершив літію на могилі покійного єпископа Черкаського і Кіровоградського Іларіона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here