Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Благовіщення

«Сьогодні початок нашого спасіння і виявлення надвічної Божої тайни – Син Божий стає Сином Діви і Гавриїл про Божу милість їй благовістує». Такою піснею свята Церква вшановує свято Благовіщення», АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

7 квітня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Святий апостол Павло про цю мить виявлення відвічної Божої тайни пише до Тимофія: «Бог явився тілом, виправдав це Духом, виявив Себе через ангелів» (1 Тим., 3:16), наголосив у проповіді Архієпископ Афанасій. – Отже, благовіщення архангела Гавриїла Пресвятій Діві Марії про народження Нею Сина від Духа Святого – це велика тайна. Та й, взагалі, саме життя є незбагненою таїною, адже життя від Бога. Бог є джерелом життя, а Дух Святий – Податель його животворчої сили. Коли Бог, Творець усього видимого й невидимого, призвав спочатку світ до життя, то вливав животворчу силу у мертву матерію, оживляв її. Дух Божий, каже Святе Письмо, ширяв над цими мертвими водами і вливав у них життя» (Бут., 1:2).

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа про звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій відслужив акафіст Благовіщенню Пресвятої Богородиці.

Архієпископ Афанасій також привітав вірянку Світлану Прокіпець із днем народження.

Для поклоніння вірянам була виставлена ікона Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка знаменна тим, що свого часу перед нею, за молитвами до Господа і Богородиці, з десятирічного хлопчика вийшов демон, який до того мучив його важкою недугою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here