Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння сьомої Неділі після П’ятидесятниці

«Євангеліст Матвій пише, що то був не просто німий, якого зцілив Христос, а одержимий дияволом, злою силою. І Господь особливим чином зцілює цього німого чоловіка. Він би міг просто сказати: «Ти звільнений, іди й говори!» – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

23 липня 2023 року, сьомої Неділі після П’ятидесятниці, Архієпископ Афанасій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, та ієрей Юрій Потикун.

«І той би заговорив! Але тоді було б усунено наслідок, а причина залишилася у цьому чоловікові, бо причина його тілесної немощі була духовна, він був у владі темної сили. І, маючи в собі цю темну силу, він би приніс багато зла своєю мовою, скільки б людей звів з істинного шляху», – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Тому Господь не просто зцілює німого, а виганяє диявола й тільки після цього хворий починає говорити».

За Богослужінням було звершено хіротесію на читця та іподиякона воїна Андрія Клименка. По завершенні Євхаристійного канону Архієпископ Афанасій рукоположив іподиякона Андрія Клименка в сан диякона.

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після завершення літургії Архієпископ Афанасій привітав диякона Андрія Клименка із отриманням першого священицького ступеня – диякона, та побажав успіхів у праці на духовній ниві у Винограднику Христовому. Крім того, Владика Афанасій привітав диякона Андрія з ювілеєм – 55-им роком від дня народження та побажав йому бути у доброму здоров’ї, міцним духом і витривалим волею, так необхідними у захисті рідної Батьківщини. Владика благословив диякона Андрія іконою Пресвятої Богородиці та богослужбовою проскурою.

Фото Світлани Прокіпець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here