Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння Неділі сиропусної, Прощеної

«Сьогодні ми з вами, як і увесь православний світ, згадуємо вигнання Адама з раю. З того раю, про який людство мріє вже не одну тисячу літ, живучи сподіваннями в ньому колись поселитися і отримати всю ту насолоду, в якій жили наші прабатьки Адам та Єва», – Високопреосвященний АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

26 лютого 2023 року, Неділі сиропусної, прощеної, Спомину Адамового вигнання з раю, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

«Ми сьогодні чуємо плач Адама – він доноситься до нас через товщу тисячоліть, підноситься до неба, б’ється об зачинені ворота раю, як знеможений птах зледенілими крильми об мерзлу землю, і повертається назад, падає розпачливою краплею  в зранене гріхами серце кожного  з нас – чуємо ми той розпачливий плач своїми загрубілими серцями, чи ні, але душі наші заливаються в риданні сльозами покаяння», – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій.

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Потім було звершено вечірню з чином прощення, після якої архіпастир попросив прощення у священиків та вірян, а вони, своєю чергою, просили прощення у Владики, священиків та один в одного.

Після повчального слова Архієпископ Афанасій прочитав особливі молитви з проханням про благословення Боже на плідний подвиг під час Великого посту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here