Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 8-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Сьогоднішнє Євангеліє говорить нам озирнися навколо! Озирнися на кожну людину, яка голодує, кожну бездомну людину, кожну людину, яка в нужді, і пам’ятай, що кожен із цих людей твоя відповідальність, що весь їх голод, вся їх бездомність, все їхнє жебрацтво в кінцевому підсумку результат твого благополуччя, твоєї зручності, твоєї забезпеченості і твоєї відмови розділити, поділитися, дати», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

7 серпня 2022 року, 8-ої Неділі після П’ятидесятниці, Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

Під час літургії читали уривок із Євангелії, в якій розповідалося про те, як Ісус Христос нагодував десять тисяч чоловіків, не рахуючи жінок і дітей, п’ятьма хлібинами та двома рибинами. У проповіді Архієпископ Афанасій наголосив на тому, що «Дати не більше того, що є, а просто дати».

«Якби ми тільки пам’ятали, що, як сказав один святий, імені якого я зараз не пригадаю, коли він з’їдає шматок понад свою необхідність, коли він набуває або утримує щось понад свою потребу, то він вкрав це у голодного, він вкрав це у бездомного, він вкрав це у того, хто замерзає, він злодій, – сказавши це, Архієпископ запитав і у присутніх: – Чи не відноситься це до нас ще гостріше, ніж до цього подвижника? Ми повинні задуматися над цим: адже поводимося, як погані, нечесні управителі, тому що є така річ, як управління, відповідальність за багатство інтелектуальне, емоційне, моральне, матеріальне. Ви, мабуть, пам’ятаєте розповідь про негідного, невірного управителя, який шахраював і обкрадав свого господаря. І коли господар виявив його нечесність, і прийшов йому час розрахунку, то управитель покликав тих, хто був винен господареві, і списав, зменшив їх борг».

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій привітав із днем народження вірян Юлію Шихову та воїна Валерія Білоху, благословивши р. Б. Юлію набором освячених олив, а р. Б. Валерія – іконою Пресвятої Богородиці «Семистрільна» та побажав, щоб Богородиця захищала його від лиха і смертоносної рани.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here