Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Обрізання Господнього

«Сьогоднішнім Богослужінням ми розпочинаємо новий рік і присвячуємо його святу Господньому – Обрізанню, а також святителю Василю Великому. Тобто, ми започатковуємо Новоліття, коли впродовж усього року будемо сіяти і збирати урожай і плодів земних, і плодів духовних», – Архієпископ АФАНАСІЙ  (Шкурупій).

14 січня 2023 року, в день свята Обрізання Господнього, свт. Василя Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської, свт. Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї Руси, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служив архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

«Для нас, християн православних, початок року має значення як початок нашого духовного життя. Цього дня варто кожному, хто до цього жив неправедно – забував про Бога, не ходив до храму Божого і не сповідався у скоєних гріхах, а жив як нехрист, жив у розпутності – чи словесній, чи тілесній, тобто жив поза Богом і встановленим Його милосердям Законом правди й любові, задуматися й почати працювати над собою, розуміючи, що не догодивши Богу, не осягне спасіння в життя вічне, – зауважив у проповіді Архієпископ Афанасій. – Коли кожен із нас, увіходячи в Новоліття і відважуючись на це, перебудовує всередині себе і ззовні все заново й на нових началах, рішуче відкинувши все попереднє, що заважало, що висіло на ногах тяжкими гирями, сковуючи наш рух до Отця Небесного».

За Богослужінням лунали особливі прохання за воїнів, які захищають Батьківщину.

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here