Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 2-ої Неділі після П’ятидесятниці

 «Апостол Павло у своєму посланні до євреїв повчає: «Пам’ятайте наставників ваших, котрі проповідували вам слово Боже, і, дивлячись на кончину їхнього життя, наслідуйте їхню віру» (Євр., 13:7). Він наголошує, щоб не тільки пам’ятали, але й наслідували», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

26 червня 2022 року, другої Неділі після П’ятидесятниці, всіх святих землі української, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

«З огляду на ці слова святого апостола, ми повинні виконувати заповіти Божі, бути непохитно переконаними у своєму православному віросповідуванні, проявляти твердість у своїй православній вірі, захищати її, а також виховувати в ній своїх нащадків, – сказав, зокрема, у своєму повчальному слові Архієпископ Афанасій. – Приклад українських святих, особливо сторічного періоду Української Автокефальної Православної Церкви, показує нам, як можна самовіддано любити свій український народ, виборювати право молитися рідною мовою і мати рідну Церкву. Борючись за духовну свободу українського народу, віддаючи життя і проливаючи за нього власну кров, вони керувалися повчанням Господа нашого Ісус а Христа про те, що: «Немає більшої від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх»(Ін., 15:13). Нині наш народ, вихований на цій заповіді Ісуса Христа, мужньо захищає рідну землю, а відтак і народ український, від одвічного ворога – російського загарбника, проявляючи неймовірну мужність і жертовність. Ту жертовність, яку проявили й святі землі української, ставши духовною опорою українства у його святій боротьбі за волю і свободу».

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here